ggg
ggg ggg

Triumf drużyny OSP Zawady na jubileuszowych, 10. Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych!

Powrót mistrza. Tak można podsumować tegoroczne, jubileuszowe X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP, które rozegrane zostały w sobotę,
21 września w Dąbrówce. Po dwóch niepomyślnych dla siebie edycjach w 2015 i 2017 r. tytuł mistrza powiatu wołomińskiego odzyskała drużyna OSP Zawady (gm. Radzymin).

Jubileuszowe, dziesiąte Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP oraz Powiatowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wg Regulaminu CTIF dla drużyn z powiatu wołomińskiego, rozegrane zostały na terenie Kompleksu Sportowego w Dąbrówce.
Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn w tym: 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP; 1 Kobieca Drużyna Pożarnicza OSP oraz 9 Męskich Drużyn Pożarniczych OSP.
Zawody rozpoczęły się zbiórką reprezentacji drużyn biorących udział w zmaganiach. Odegrano hymn ZOSP RP, po czym zebranych strażaków, młodzież i gości przywitał dh Paweł Bednarczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wołominie. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Wołominie bryg. Andrzej Wysocki, który życzył sukcesów startującym drużynom w duchu sportowej rywalizacji.
Sędziami zawodów byli oficerowie Komendy Powiatowej PSP w Wołominie, a sędzią Głównym był bryg. Wiesław Drosio – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie.
Strażackim zmaganiom przyglądali się licznie zgromadzeni goście, wśród których obecni byli przedstawiciele władz samorządowych m.in.: wicestarosta wołomiński Robert Szydlik, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiesław Mędrzycki, burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk, wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, wójt Jadowa Dariusz Kokoszka oraz wójt Poświętnego Sylwester Niźnik, a także sympatycy pożarnictwa, sponsorzy, społeczność lokalna i kibice.
W pierwszej kolejności swoje umiejętności zaprezentowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze w ćwiczeniu „rozwinięcie bojowe”, gdzie rywalizacja była wyrównana. Ostatecznie na pozycji lidera klasyfikacji generalnej uplasowała się MDP OSP Lasków, wyprzedzając kolegów z MDP OSP Dobczyn i MDP OSP Dąbrówka.
Wraz z ogłoszeniem wyników zawodów MDP przystąpiono do wręczenia nagród. Drużyna zajmująca I miejsce otrzymała voucher na zakupy w Oddziale Wojewódzkim ZOSP RP w wysokości 1000 zł, ufundowany przez Nadleśnictwo Drewnica. Zdobywcy II miejsca otrzymali voucher na zakupy w Oddziale Wojewódzkim ZOSP RP w wysokości 800 zł, ufundowany przez Wójta Gminy Dąbrówka, natomiast zdobywcy III miejsca dostali voucher o wartości 600 zł na zakupy w Oddziale Wojewódzkim ZOSP RP, również ufundowany przez Wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego.
Po wręczeniu nagród Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym swoją rywalizację rozpoczęły drużyny kobiece i męskie. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach: Ćwiczenia bojowe oraz Sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami.
W grupie kobiecych drużyn pożarniczych, jako jedyna wystartowała drużyna OSP Myszadła zdobywając I miejsce i uzyskując łączny wynik 135,63 pkt. (Nagrodą za zajęcie I miejsca był voucher na zakupy w Oddziale Wojewódzkim ZOSP RP w wysokości 1000 zł ufundowany przez Starostę Wołomińskiego).
W grupie męskich drużyn pożarniczych rywalizacja okazała się bardziej zacięta i emocjonująca. Sympatycy pożarnictwa, którzy zjechali do Dąbrówki aby wspierać swoich faworytów nie mieli wątpliwości, że walka o zwycięstwo rozegra się pomiędzy wielokrotnym mistrzem powiatu – drużyną OSP Zawady oraz aktualnym obrońcą tytułu – drużyną OSP Roszczep. Przewidywania te okazały się słuszne. Odnosząca w ostatnich latach dwa razy z rzędu zwycięstwo drużyna OSP Roszczep, tym razem musiała zadowolić się II miejscem, bo drużyna OSP Zawady postanowiła skutecznie upomnieć się o zwycięstwo. Zdobywcami brązowego miejsca na podium okazała się natomiast drużyna OSP Lasków.
Po zakończeniu zawodów wręczono nagrody dla zwycięskich zespołów. Drużyny zajmujące podium otrzymały: za I miejsce w kat. męskiej samochód osobowy od Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie oraz voucher na zakupy w Oddziale Wojewódzkim ZOSP RP w wysokości 1000 zł ufundowany przez Starostę Wołomińskiego; za II miejsce w kat. męskiej samochód osobowy od Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie, a za III miejsce radiostację od Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie. Nagrody, dyplomy i puchary zwycięzcom przekazali organizatorzy i sponsorzy nagród lub ich przedstawiciele.
Na zakończenie zmagań, zgromadzona publiczność mogła liczyć na jeszcze jedną atrakcję, którą przygotowali druhowie OSP Ząbki we współpracy m.in. z mł. bryg. dr inż. Norbertem Tuśnio, dr inż. Pawłem Wolnym oraz kilkoma zaprzyjaźnionymi firmami. Był to widowiskowy pokaz technik gaszenia płonącego samochodu. Tym ciekawszy, że do symulacji akcji gaśniczej z wykorzystaniem lancy mgłowej zaproszono wójta Dąbrówki Radosława Korzeniewskiego oraz burmistrz Ząbek Małgorzatę Zyśk. (Samorządowcy w roli profesjonalnych ratowników wypadli bardzo dobrze, zyskując zasłużone brawa).
W tym miejscu warto przypomnieć, iż organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie przy ścisłej współpracy z Gminą Dąbrówka i Starostwem Powiatu Wołomińskiego.
Zwycięzcom tegorocznych zawodów serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces na szczeblu wojewódzkim. Bogu na Chwałę, ludziom na Pożytek!

 

863 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij