ggg ggg

Tragiczny dzień sprzed 78-lat… – pamiętamy!

Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej „Obwód Rajski Ptak” Koło w Wyszkowie 1 września 2017r. zaprosili mieszkańców Wyszkowa i okolic do udziału w uroczystych obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 

fot1

Uroczystość obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęto w Wyszków – 1 września br. o godz. 16.30. Wokół pomnik Gloria Victis przy rondzie na ul. Pułtuskiej i Gen. J. Sowińskiego zgromadziły się delegacje z wieńcami i zniczami oraz mieszkańcy, którzy chcieli godnie upamiętnić tą dla wszystkich tragiczną datę. Datę, gdy rozpoczęła się wieloletnia gehenna naszego narodu zgotowana nam przez naród niemiecki. W programie: znalazło się odśpiewanie Hymnu Państwowego, modlitwa za ofiary II wojny światowej, wystąpienie Mirosława Powierzy, składanie wieńców i zniczy oraz oddanie hołdu przez delegacje. Nasz wyszkowski regionalista Mirosław Powierza w bardzo plastyczny sposób przedstawił moment wybuchu wojny. Zadał też retoryczne pytanie, na które zaraz odpowiedział, a mianowicie – Po co tu jesteśmy? Upamiętnienie, wspominanie wybuchu wojny? Jego odpowiedz brzmiała, że jesteśmy tu po, żeby spłacić dług wobec walczących za Ojczyznę w dniu 1września i później.
Modlitwę w intencji Ojczyzny oraz poległych, poprowadził proboszcz parafii pw. św. Wojciecha ks. Roman Karaś. Następnie przedstawiciele organizacji oraz uczestniczący w obchodach mieszkańcy złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem.
/J.Cz./

 

3 448 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowa droga w Samotrzasku już na jesieni

W Urzędzie Miejskim w Łochowie podpisano umowę na przebudowę gminnej drogi w Samotrzasku z wykonawcą Panem Jerzym Szpańskim - właścicielem...

Zamknij