ggg ggg ggg

Tłumy mieszkańców na I Jarmarku Bożonarodzeniowym w Skansenie im. Marii Żywirskiej w Brańszczyku

Już od godziny 13:00 na gości czekały bogato, świątecznie zastawione stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Brańszczyka, Trzcianki, Nowych Bud, Turzyna.

Unosił się nad nimi zapach świątecznych potraw: pierogów, kapusty, ciast i innych wigilijnych przysmaków. Nie zabrakło również indywidualnych stoisk ze stroikami i pięknymi dekoracjami. Odbył się kiermasz książek zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku. Tego dnia Skansen w Brańszczyku wyglądał wyjątkowo świątecznie i magicznie, rozświetlony iluminacjami. Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski przywitał gości i złożył życzenia świąteczne wszystkim mieszkańcom gminy. Następnie na teren Skansenu wjechał św. Mikołaj na prawdziwych saniach zaprzęgniętych w piękne konie. Gospodarz gminy zaprosił wszystkie dzieci po odbiór paczek od św. Mikołaja. Na tegorocznym spotkaniu pojawiło się ok. 1000 dzieci z gminy, a każde z nich otrzymało paczkę słodyczy i owoców. Wśród pomocników św. Mikołaja byli radni, przedstawiciele GKRPA i OSP oraz Śnieżynki. O zmroku odbył się pokaz teatru ognia Fireshow. Tego dnia w świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich uczestników Jarmarku Orkiestra Dęta Darmanista, umilając czas piękną świąteczną muzyką. Strażacy z OSP Brańszczyk zadbali o ciepło przy ognisku i bezpieczeństwo gości. Bardzo miłym akcentem były przejażdżki saniami po Skansenie. Przejażdżka w śnieżnej scenerii, dźwięk janczarów, blask płonących pni oraz ciepło żywego ognia na długo pozostawi miłe wspomnienia mieszkańcom naszej gminy. Podczas Jarmarku można było również wesprzeć zbiórkę na rehabilitację Darii Stankiewicz.
Główni organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Brańszczyku to: Gmina Brańszczyk i Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku, a partnerzy to: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brańszczyku, Bank Spółdzielczy w Brańszczyku i Nadleśnictwo Wyszków. Bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji i za Państwa obecność.
/Info Gmina Brańszczyk/

433 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk prostuje tezy opozycji i promuje ważne zmiany w programie „Czyste powietrze”

19 grudnia 2022 r. w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Pułtusku odbyła się konferencja wicepremiera Henryka Kowalczyka z udziałem Marcina...

Zamknij