ggg ggg ggg ggg

Ten jedyny bal, niezapomniany… (07.02.2012)

Najbardziej popularnym miejsce wybieranym na organizację balu studniówkowego w Wyszkowie jest hala sportowa Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ubiegła sobotę, 4 lutego odbyła się kolejna Studniówka, tym razem I Liceum Ogólnokształcącego im. K.C. Norwida.


Wieczorowe suknie dziewcząt uzupełniały karnawałowe maseczki, nienaganne garnitury i nieco sztywni panowie. To trema dawała o sobie znać, chociaż były znajome partnerki i figury poloneza wielokrotnie ćwiczone. Od statecznego poloneza rozpoczął się bal studniówkowy. Prowadził, jak bywa zwyczajowo,  dyrektor szkoły Władysław Klimaszewski. Odtańczenie poloneza inaugurującego studniówkę podzielona na dwie tury, gdyż na balu bawiło się około 500 osób: trzecie klasy od „a” do „g”, partnerki i partnerzy, grono pedagogiczne, goście  i rodzice.  Wśród zaproszonych starostwo powiatu wyszkowskiego reprezentowała Teresa Trzaska, szkołę dyrektor W. Klimaszewski, a komitet studniówkowy – Marek Krzyżański. Dyrektor życzył młodzieży wspaniałej zabawy przez cały wieczór i noc, ale też skończył lekka przestrogą – „…Abyście pamiętali początek i koniec tej zabawy”.

 

Wicestarosta Teresa Trzaska z kolei mówiła o studniówce, jako o wyjątkowej uroczystości, która pozostaje w pamięci na długie lata.

Matura zaś symbolicznie oddziela od dorosłego życia, więc bal niech będzie pełen zabawy, radości, a ta radość niech przeniesie się na dalsze życie w szkole, dobre wynik na maturze. Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Milena Składanek podzieliła się z koleżankami i kolegami refleksjami na temat balu, matury, symbolicznego końca i początku pewnego etapu w ich życiu. Podziękowała pedagogom i rodzicom za troskę i starania. Prowadzący uczniowie Jola i Damian zaprosili dyrektorów szkoły ,Władysława Klimaszewskiego, Wiesławę Wróbel i Dorotę Piotrowicz (nieobecną niestety) oraz wychowawców klas, aby młodzież mogła w szczególny sposób – kwiatami i koszami z upominkami  podziękować za wspólne lata w szkole. Życzenia i dowody sympatii otrzymały wychowawczynie: Marzena Deluga III a, Aldona Stańczyk III b, Wiesława Wróbel III c, Beata Ziembowska, Bożena Deluga III d, Marzena Sobczyńska, Michał Czajka III e, Anna Mróz, Helena Paszel – Lewandowska III f, Agnieszka Banaszek III g. Po uroczystym rozpoczęciu balu uczestnicy i goście zasiedli za stołami. Nad stroną kulinarną czuwała obsada restauracji „Gościniec pod jesionem”. 

Niebawem też rozpoczęła się kolejna część, czyli tańce, zainaugurowane specjalnym walcem. Później już młodzież do białego rana (z przerwami) bawiła się przy muzyce serwowanej przez DJ.
/J.Cz./

Galeria zdjęć

5 213 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wzorowi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie, czyli podsumowanie I semestru roku szkolnego 2011/2012 (07.02.2012)

Jaki jest przepis na wzorowego ucznia? O to trzeba zapytać grona pedagogiczne i Jana Hryniewicza dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2...

Zamknij