ggg ggg

Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego okazją do promocji szkół

17 marca 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyły się II Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość poznania ofert placówek oświatowych z całego regionu.

Organizatorem II Targów Edukacyjnych było Starostwo Powiatowe w Węgrowie, a honorowym patronatem wydarzenie objęła senator Maria Koc.
W wydarzeniu uczestniczyły i swoje stoiska informacyjne przygotowały szkoły i placówki oświatowe oraz instytucje powiatowe, m.in.: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Stoczku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Węgrowie. Odwiedzający targi mogli zobaczyć strzelnicę i wystawę sprzętu rolniczego przygotowaną przez ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie. Swoje stanowiska zaprezentowały również: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Akademia Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach, Cech Rzemiosł Różnych w Węgrowie, firma Triol Poland z siedzibą w Ostrówku i firma MIKS a także Muzeum VR oraz instytucje takie jak: Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, 53 Batalion lekkiej piechoty z Siedlec i Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie. Ciekawe stoisko przygotowało Muzeum VR, gdzie za pomogą Googli VR można się było przenieść do czasów Powstania Warszawskiego, usłyszeć strzały i obejrzeć stolicę w ogniu powstańczych walk. Pokaz „Kartka z Powstania” to fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości.
Targi edukacyjne skierowane były do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, celem zapoznania z pełną informacją dotyczącą kierunków kształcenia oraz ofertą edukacyjną placówek oświatowych powiatu węgrowskiego na rok szkolny 2023/2024. Oficjalnego otwarcia dokonała starosta Ewa Besztak witając gości: posła Macieja Górskiego, posła Daniela Milewskiego, wicekurator oświaty Dorotę Skrzypek, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Annę Kaszubę, młodzież oraz przedstawicieli placówek oświatowych i instytucji.
Starosta Ewa Besztak w swoim wystąpieniu podkreślała, że samorząd Powiatu Węgrowskiego dokłada wszelkich starań, aby nauka w szkołach ponadpodstawowych powiatu była inspirującą, pełną ciekawych doświadczeń i licznych sukcesów drogą ku dorosłości. Szkoły kierują do młodych ludzi bogatą ofertę oraz zapewniają zdobywanie wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie. Umożliwiają zdobycie nowych kwalifikacji i doświadczeń zawodowych, dzięki kursom kwalifikacyjnym i atrakcyjnym praktykom. Ponadto szkoły dysponują nowoczesnymi klasopracowniami z najnowszym wyposażeniem technicznym. Z kolei poseł Maciej Górski, poseł Daniel Milewski i wicekurator Dorota Skrzypek, która na ręce Starosty przekazała list gratulacyjny od Ministra Edukacji Narodowej – Przemysława Czarnka, podzielili się przemyśleniami na temat targów oraz korzyści, jakie daje zapoznanie się z ofertami placówek oświatowych. Podczas udziału w wydarzeniu młodzież mogła skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych, pedagogów i psychologów oraz zorientować się w sytuacji na rynku pracy. Powiatowe Targi Edukacyjne prezentowały bogatą ofertę edukacyjną, ale także wskazywały możliwości rozwoju osobistego oraz rozwijania talentów i zainteresowań. Zapewne nauka w szkołach ponadpodstawowych powiatu węgrowskiego będzie inspirującą, pełną ciekawych doświadczeń i licznych sukcesów, więc za rok kolejne roczniki absolwentów szkół podstawowych również spotkają się na targach edukacyjnych.

/oprac. J.Cz./.

333 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Środki na drogę Kolonia Złotki – Kołodziąż

Gmina Sadowne podpisała umowę z przedstawicielami samorządu wojewódzkiego na przebudowę drogi gminnej w wysokości ponad 1 miliona 80 tysięcy złotych....

Zamknij