ggg
ggg ggg

Symboliczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Drugi rok z rzędu, z powodu pandemii, obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Kobyłce były skromne i symboliczne.

Dla uczczenia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć wraz z wiceburmistrz Katarzyną Rostek złożyły wieniec pod obeliskiem na Placu 15 Sierpnia.
„To już drugi raz, gdy bez Państwa składamy wieniec na Placu 15 Sierpnia w Kobyłce, w uznaniu ważnego, historycznego momentu dla Polski, jakim było uchwalenie w 1791 roku Konstytucji 3 Maja. Mam wielką nadzieję, że to już ostatni raz i że w przyszłym roku zgromadzimy się tutaj, żeby odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Ale nie znaczy to, że nie świętujemy wspólnie – każda widoczna flaga upewnia mnie, że Państwo pamiętacie, z jakiego powodu dzisiejszy dzień jest istotny.
Świętujmy dzisiaj, bo Konstytucja 3 Maja świadczyła o naszym dążeniu do wolności i suwerenności, wielkiej determinacji w osiągnięciu założonego celu. Jest to powód do dumy, a nasze świętowanie jest łącznikiem między współczesnością, a historią sprzed 230 lat” – napisała do mieszkańców na swoim profilu na FB burmistrz Edyta Zbieć.

/opr. KW; źródło: UM Kobyłka/

59 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Punkt szczepień drive-thru w Ząbkach rusza 11 maja !

Szanowni Państwo, informujemy że punkt szczepień drive-thru w Ząbkach, zlokalizowany na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego rusza 11 maja br.. Dojazd...

Zamknij