ggg
ggg ggg

Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie

W piątek 24 lipca, podczas obchodów Święta Policji w Wyszkowie, funkcjonariusze uczcili 101. rocznicę Powołania Policji Państwowej oraz 95. rocznicę Powołania Policji Kobiecej. Była to okazja, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu wyszkowskiego.

Ten rok z uwagi na  zagrożenie  epidemiczne jest rokiem szczególnym. W związku z aktualnymi obostrzeniami uroczystość odbyła się w kameralnym gronie, z zachowaniem obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Komendant Powiatowy Policji w nadkom. Mariusz Sycik wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, które otrzymało 42 funkcjonariuszy.

Po nadaniu awansów głos zabrał uczestniczący w uroczystości Doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan dr Wiktor Klimiuk, który odczytał, a następnie przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Mariusza Kamińskiego, skierowany do funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Następnie głos zabrał Komendant Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, który podkreślił, że: „Tegoroczne obchody Święta Policji są symboliczne, ale życzenia – pełne głębokich słów uznania.”

Dzisiejsza uroczystość wyjątkowo odbyła się bez udziału rodzin i kierownictwa samorządów naszego powiatu. „W imieniu władz samorządowych dziękuję Wam za zaangażowaniem w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu.”- zaznaczył szef wyszkowskich policjantów. „W tym roku zostało wyróżnionych 36 policjantów i pracowników przez wszystkie samorządy powiatu wyszkowskiego. Za co serdecznie dziękuję i gratuluję.” 

Na zakończenie wystąpienia nadkomisarz Sycik skierował życzenia do uczestników uroczystości: „Życzę wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze. Mam także nadzieję, że ten wymagający czas przyniesie nam przekonanie, że zawsze możemy na siebie liczyć. Da nam również siłę na przyszłość i umiejętność doskonałego łączenia zawodowego profesjonalizmu z wrażliwością i empatią. Szczególne życzenia przekazuję Policjantkom z okazji przypadającego w tym roku 95-lecia działania polskiej Policji kobiecej. Wszystkim zaś życzę spokojnej i bezpiecznej służby.”

W trakcie uroczystości Komendant wyszkowskiej jednostki odczytał również list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu z podziękowaniami dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji garnizonu mazowieckiego.

Apel zakończył meldunek złożony Panu Komendantowi przez dowódcę uroczystości.

Wszystkim awansowanym, wyróżnionym i nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

kom. Damian Wroczyński

414 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie

W piątek 24 lipca, podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 101 rocznicę Powołania Policji Państwowej oraz 95...

Zamknij