ggg ggg ggg

Święto Niepodległości dla najmłodszych!

Świetny pomysł na zainteresowanie najmłodszych mieszkańców patriotyzmem, historią i tematyką niepodległościową znalazły władze Gminy Nieporęt.

W ubiegły piątek, 8 listopada, w ramach gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, na nieporęckim Placu Wolności zorganizowano piknik historyczny, adresowany przede wszystkim do dzieci.
Już od godziny 10:00 skwer przed Urzędem Gminy wypełnił się radosnym gwarem. Wszystko za sprawą dzieci z gminnych przedszkoli oraz uczniów gminnych szkół. Tego dnia, czekało tu na nich wiele atrakcji, m.in.: przejażdżki samochodami wojskowymi, poznawanie uzbrojenia wojskowego, szukanie skarbów a nawet strzelanie z łuku.
Wśród militariów i pasjonujących wystaw można było spotkać żołnierzy z różnych epok historycznych a nawet przymierzyć rycerską zbroję.
W spotkaniu z najmłodszymi mieszkańcami wziął udział także Wójt Nieporętu, pan Maciej Mazur.
O godzinie 12:00 wszyscy zgromadzeni na Placu Wolności, zarówno dzieci jak i dorośli razem zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję śpiewania Hymnu Państwowego.
Piknik zakończył się późnym popołudniem i z pewnością na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Gratulacje dla władz Nieporętu i wszystkich osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia.
/KW, foto: UG Nieporęt/

1 789 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w radzymińskiej „Stalowej Jedynce”

W ubiegły piątek, 8 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, miała zaszczyt gościć...

Zamknij