ggg ggg ggg

Święto Gminy Nieporęt 2018 z wieloma atrakcjami!

W upalną sobotę 9 czerwca, na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Pilawa nad Zalewem Zegrzyńskim, odbyło się huczne Święto Gminy Nieporęt, inaugurujące lokalne obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tegoroczne Święto Gminy Nieporęt, pomimo upalnej pogody przyciągnęło tłumy mieszkańców i gości. Festyn w nieporęckim porcie rozpoczął się tuż po godz. 14:00 uroczystą i widowiskową paradą z udziałem Orkiestry Dętej Moderato. W jej trakcie uczestnicy wypuścili w niebo sto białych i czerwonych baloników, na znak oficjalnej inauguracji nieporęckich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W programie pikniku nie brakowało niespodzianek. Do wspólnej zabawy zachęcali samorządowcy na czele z wójtem Nieporętu Sławomirem Maciejem Mazurem. Każdy, bez względu na wiek, mógł znaleźć coś dla siebie. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne, co ostatnimi czasy nie w każdej gminie naszego regionu jest praktykowane.
Najmłodsi mogli się wyszaleć na trampolinach, kulach wodnych, placu zabaw i oczywiście dmuchańcach. Przygotowano stoisko naukowe z eksperymentami, namioty nieporęckich placówek oświatowych, oraz strefę wojskową z najprawdziwszym czołgiem typu Leopard. Mnóstwo zabaw i konkursów z nagrodami oferowało stoisko promocyjne Gminy Nieporęt (jedną z nagród był rejs tramwajem wodnym Laguna po Zalewie Zegrzyńskim).
Wiele interesujących rzeczy działo się także na scenie, gdzie zaprezentowały się gminne zespoły artystyczne i utalentowana nieporęcka młodzież a także goście ze Słowacji i Białorusi. Ponadto, publiczność rozgrzewały koncerty tegorocznych gwiazd – formacji M.I.G oraz gwiazdy wieczoru zespołu SOUND’N’GRACE, które podbiły serca mieszkańców. Festyn tradycyjnie zakończył się późnym wieczorem, pokazem fajerwerków.

/opr. rl/

2 725 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co jedenastu radnych powie mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej po zagłosowaniu przeciw i utracie 18 milionów…

Co radny Jacek Wilczyński powie swoim wyborcom - mieszkańcom z ulicy Batorego? Zabiegał podczas kadencji o chodnik, a teraz zagłosował...

Zamknij