ggg
ggg ggg

Sukcesy młodych sportowców z powiatu wyszkowskiego!

Rok 2020 zapisze się w pamięci wszystkich miłośników sportu jako rok wyjątkowo trudny – obostrzenia, odwołane rozgrywki, brak kibiców na trybunach i treningi przy bezwzględnym reżimie sanitarnym.

Mimo wszystko, zarówno uczniowie szkół z terenu powiatu wyszkowskiego, jak i ich trenerzy nie zrezygnowali z aktywności fizycznej i z uwzględnieniem wszelkich restrykcji przystąpili do udziału w Powiatowych Igrzyskach Sportowych, których organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Wyszkowie we współpracy z gminami i szkołami średnimi z terenu powiatu.
W rozgrywkach piłki nożnej aż trzy zespoły z powiatu wyszkowskiego zajęły pierwsze miejsca w zawodach na szczeblu międzypowiatowym. Pierwszą ze zwycięskich drużyn jest reprezentacja zawodniczek klas 7 i 8 z SP nr 2 w Wyszkowie, drugą są chłopcy z SP nr 1 w Wyszkowie w kategorii wiekowej klas 6 i młodszych trzecią zaś, reprezentacji tej samej szkoły, ale z klas 7 i 8. Olbrzymie sukcesy odnieśli również nasi biegacze, po zwycięstwach w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu międzypowiatowym. Chłopcy i dziewczęta z SP nr 5 w Wyszkowie z klas 7 i 8 mieli przyjemność rywalizować w XXIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej organizowanych w Siedlcach. Dziewczęta po wyczerpującym biegu zajęły 5. miejsce, z kolei chłopcom niewiele zabrakło do podium i po zaciętej walce zakończyli zawody na 4. miejscu.
Podobna sytuacja miała miejsce w rywalizacji szkół średnich, gdzie po zwycięstwie w etapie międzypowiatowym męska reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie 19 października 2020 r. mierzyła się w Siedlcach z najlepszymi drużynami z naszego województwa i zdobyła wicemistrzostwo Mazowsza. Jeszcze większy sukces udało się osiągnąć żeńskiej drużynie reprezentującej Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, której dzięki zwycięstwom – najpierw na szczeblu międzypowiatowym, a później wojewódzkim, udało się awansować do zawodów ogólnopolskich.

/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, foto: Mateusz Gąsiewski ZS3/

269 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
BRAŃSZCZYK w czasach koronawirusa

KURIER W…: Obecnie mamy tzw. drugą falę pandemii koronawirusa w kraju. Jak widzimy w naszej rzeczywistości ta jest ostrzejsza od...

Zamknij