ggg ggg ggg ggg

Studniówkowy zawrót głowy, czyli bal maturzystów Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie

Kolejna wyszkowska studniówka odbyła się 3 stycznia 2024 r. w sali bankietowej „Sylwia” w Białymbłocie. Maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie wraz z osobami towarzyszącymi bawili się do rana na swoim wyjątkowym balu studniówkowym.

Tradycja świętowania przez uczniów na 100 dni przed maturą, to nie tylko zabawa, ale też uświadomienie sobie, że już za chwilę wejdą w następny etap swojego życia. Dla maturzystów pięciu klas CEZiU „Kopernik” jest to swoiste pożegnanie ze szkołą. Tegoroczną studniówkę świętowali uczniowie:
IV Liceum Ogólnokształcącego Przygotowania Wojskowego, V Technikum Handlowego i Technikum Spedycyjnego, V Technikum Logistycznego, V Technikum Elektrycznego i V Technikum Pojazdów Samochodowych. Trzeba zauważyć, że w okresie ich nauki szkoła przeszła transformację, rozbudowała się o halę sportową i nową infrastrukturę, stała się bardziej nowoczesna i piękna.
Studniówkę, która przypadła na 92 dni przed maturą, w imieniu maturzystów poprowadzili Patryk Jastrzębski i Oskar Marczak. Przywitali zebranych, a następnie jak tradycja nakazuje bal rozpoczęto staropolskim polonezem. Korowód poprowadzili starosta wyszkowski Wojciech Kozon, wicestarosta Leszek Marszał, dyrektor szkoły Monika Kluczek i wicedyrektor Justyna Radau oraz Anna Leszek Kobus. Następnie maturzyści zaprezentowali walca, który też na dobre zagościł na wyszkowskich studniówkach. Uczniów przygotował Bartosz Durka – absolwent CEZiU „Kopernik”.
Studniówka była również okazją do podziękowań i wyrażenia wdzięczności dla dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawcom: Justynie Radau, Ewie Ulejczyk, Agnieszce Dorant, Dorocie Oleksiak, Rafałowi Salwinowi, Michałowi Urbaniakowi, Monice Wultańskiej, za lata wspólnej pracy i opieki. Bukiety kwiatów wręczono dyrekcji szkoły, przedstawicielom Powiatu Wyszkowskiego, na czele ze starostą Wojciechem Kozonem oraz przedstawicielom rodziców.
Nie zabrakło także życzeń i słów podsumowania, które skierowała do maturzystów dyrektor szkoły Monika Kluczyk: „Wierzcie w siebie, podążajcie za marzeniami i pamiętajcie, że każdy z was ma potencjał do osiągnięcia wielkich rzeczy.” – mówiła w trakcie tego wyjątkowego dla młodzieży wieczoru. Głos zabrał również starosta Wojciech Kozon i wiceprzewodniczący Rady Rodziców Artur Gałązka. Młodzież ze swej strony zadedykowała utwór Eda Sheerana „Perfect” w interpretacji Dagmary Krawczyk wszystkim rodzicom. Błogosławieństwa młodzieży udzielił ks. kanonik Zdzisław Golan.
Młodzież i ich goście bawili się wyśmienicie i zapewne wiele miłych wspomnień zabrali ze sobą. Należy wspomnieć, że wybrano królową i króla balu, którymi okazali się Weronika Chojnacka z Liceum Mundurowego i Oskar Marczak z Technikum Elektrycznego.
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety ( www.kurier-w.pl) i redakcyjnego fb (www.facebook.com/kurier.w/ , gdzie zamieściliśmy zdjęcia i filmy ze studniówki.

/KW/

418 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne umowy dla Gminy

W styczniu Burmistrz Łochowa, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Łochów Marii Komudy, podpisał dwie umowy ze Stowarzyszeniami na dofinansowanie projektu realizacji...

Zamknij