ggg ggg ggg ggg

Studniówka maturzystów ZS Nr 1 w Wyszkowie

14 stycznia 2023 r. podczas balu studniówkowego ponad 170 tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie, bawiło się całą noc, aż do rana, podczas jedynego i wyjątkowego wydarzenia na 100 dni przed egzaminem maturalnym.

Studniówka maturzystów Zespołu Szkół nr 1 im Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się 14 stycznia 2023 r.
w domu weselnym Arkadia. Zebranych przywitała para uczniów szkoły: Oliwia Borczon i Adrian Białobrzeski. Wśród gości znaleźli się m.in.: dyrektor szkoły Marian Popławski wraz z gronem pedagogicznym, wicestarosta Leszek Marszał, ks. dziekan Zdzisław Golan, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Ewa Lewandowska, przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Izabela Śliwka-Sieruta oraz rodzice i partnerzy tegorocznych maturzystów. Tradycyjnie bal rozpoczął się odtańczeniem przez uczestników poloneza do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. W pierwszej parze tańczył dyrektor Marian Popławski z uczennicą Zuzanną Damętko, z wicedyrektor Elżbietą Mańko – Piotr Kuczyński, a z Izabelę Balińską – Damian Rogólski. Z wicestarostą Leszkiem Marszałem zatańczyła Olga Bieńkowska, a w kolejnych parach uczniowie z wychowawcami maturalnych klas: Marią Czestkowską, Edytą Bocian, Marzeną Strzemieczną, Sylwią Abramczyk, Katarzyną Ostrowską, Justyną Sobczak i Sylwestrem Śniadałą.
W części oficjalnej padło wiele słów podziękowań od młodzieży dla nauczycieli i szczególne dla wychowawców klas maturalnych, dla rodziców za wsparcie i pomoc oraz za zorganizowanie balu studniówkowego. Dodatkowo rodzicom maturzystki z kl. IV Lsb podziękowano piosenką „Radość najpiękniejszych lat”.
Nie zabrakło wystąpienia dyrektora szkoły Mariana Popławskiego, który podkreślił, że „Skłodowska” to szkoła z tradycjami, która każdemu stwarza warunki do nauki i rozwoju. Przypomniał, że szkoła może pochwalić się ponad 70 tys. absolwentów, a obecnie uczęszcza do niej ponad 170 maturzystów. Podkreślał, że studniówka to wyjątkowy wieczór zabawy, który pozwoli się wyszaleć, ale jednocześnie przypomina, że za ok. 100 dni czeka ich najważniejszy egzamin, egzamin dojrzałości. Wicestarosta Leszek Marszał złożył maturzystom życzenia niezapomnianej zabawy, motywacji do pracy w okresie przed egzaminem i dobrych wyników maturalnego egzaminu. Życzenia i podziękowania kierowali także: przewodnicząca Komitetu Studniówkowego Izabela Śliwka-Sieruta, Ewa Lewandowska z Rady Rodziców, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Fedorczyk, a w imieniu wychowawców – Sylwester Śniadała. Proboszcz parafii św. Idziego ks. Zdzisław Golan oraz katecheta ks. Karol Skrodzki udzielili młodzieży błogosławieństwa. Część oficjalną zakończyła piosenka „Ostatni szkolny bal” wykonana przez Maję Żołędowską oraz pokaz walca wiedeńskiego. Piosenka została specjalnie napisana przez Irenę Zdunek do melodii Agnieszki Osieckiej. W walcu zatańczyli: Natalia Krakowiecka i Hubert Aksamitowski, Zuzanna Damętka i Bartłomiej Mościcki, Aleksandra Sitek i Jakub Szymczak, Julia Plakwicz i Michał Dziadek, Weronika Rudnik i Piotr Kuczyński, Karolina Grzela i Kacper Druchniak, Kamila Tomczak i Kacper Fedorczyk, Zuzanna Fijałkowska i Piotr Rękawek, Oliwia Grudziąż i Bożydar Kądziela.
Po przerwie na podbudowanie sił przy zastawionych stołach młodzież mogła rozpocząć bardziej rozrywkową część studniówki, czyli tańce i szaleństwa na parkiecie, które trwały aż do świtu.
/KW/

855 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy dworzec w Barchowie otwarty dla podróżnych

Nowoczesny, niewielki, proekologiczny i bez barier - taki dworzec jestw Barchowie, który dzisiaj został otwarty dla podróżnych. Nowy budynek dworca...

Zamknij