ggg ggg ggg ggg

Starostwo chce kontynuacji „Wspólnego biletu ZTM-KM”

Starostwo chce kontynuacji „Wspólnego biletu ZTM-KM”

Starosta wołomiński Piotr Uściński rozpoczął negocjacje z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie zawarcia umowy o „ Wspólnym Bilecie” na linii wołomińskiej. Dotychczas obowiązujące umowy z gminami Ząbki, Zielonka, Kobyłka i Wołomin wygasają z dniem 1 marca 2012r.

Z inicjatywy starosty doszło dzisiaj do spotkania z  Dyrektorem ZTM Warszawie Leszkiem Rutą. Uzgodniono wstępnie działania, aby mieszkańcy  naszego powiatu mogli podróżować pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletów ZTM. Piotr Uściński zadeklarował, że od 1 marca 2012 roku  stroną porozumienia biletowego mógłby stać się Powiat Wołomiński.  Powiat przyjąłby rolę koordynatora rozliczeń władz poszczególnych gmin z ZTM.

Starosta zwrócił także uwagę na potrzebę podwyższenia  jakości usług świadczonych mieszkańcom przez Koleje  Mazowieckie i konieczność rozmów w tym zakresie z tym podmiotem.

„Uważam, że „Wspólny bilet” to ważna sprawa, korzystna dla wszystkich,  wygodna dla mieszkańców, ułatwiająca dojazd do stolicy, zmniejszająca korki na drogach dojazdowych i ulicach Warszawy. Dlatego też wszystkim –  władzom samorządowym gmin powiatu wołomińskiego i Warszawy oraz ZTM-owi –  powinno zależeć na utrzymaniu tego biletu.  Ważne jest  zapewnienie stabilności umowy, tak by mieszkańcy nie musieli się martwić, czy dojadą do pracy lub szkoły za mniejsze pieniądze, oszczędzając przy tym na zakupie jednego biletu w miejsce dwóch – ZTM  i kolejowego”  – powiedział Starosta, Piotr Uściński.

Piotr Kaczorek, Rzecznik Starostwa Powiatu wołomińskiego

6 181 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie Wigilijne w Pułtusku

Rektor i Senat Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora oraz Przewodniczący Rady Powiatu i Starosta Pułtuski 20 grudnia zaprosili na Spotkanie...

Zamknij