ggg ggg ggg

Starosta Adam Lubiak podziękował dzielnym licealistkom

W ubiegły czwartek, 24 lutego Starosta Wołomiński Adam Lubiak spotkał się z dzielnymi uczennicami, reprezentującymi: I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie oraz LO im. C. K. Norwida w Radzyminie.

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Wołominie.
Starosta Adam Lubiak zaprosił dzielne uczennice z terenu powiatu, aby osobiście im pogratulować i złożyć podziękowania za ogromną odpowiedzialność i dojrzałość, którymi wykazały się w ostatnim czasie.
W spotkaniu z gospodarzem Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą udział wzięły: Wiktoria Wereda z I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie oraz Aleksandra Giera, Marta Ołdak i Zofia Gnatkowska z LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie. Dziewczętom towarzyszyły Dyrekcje obydwu szkół.
Jak wspomniano, nasze dzielne licealistki z Radzymina i Wołomina zasłużyły na słowa najwyższego uznania wykazując się dużą odpowiedzialnością obywatelską.
Wiktoria pod koniec ubiegłego roku uratowała życie młodej kobiecie, która doznała ataku padaczki w miejskim autobusie. (W tej trudnej sytuacji zachowała zimną krew i skutecznie udzieliła chorej pierwszej pomocy).
Natomiast Aleksandra, Marta i Zofia wykazały się dużą odwagą, obywatelską postawą i troską o rówieśników, informując nauczycieli o niebezpiecznym niewybuchu z okresu II Wojny Światowej, który do szkoły przyniósł jeden z nieodpowiedzialnych uczniów. (Do zdarzenia, które odbiło się szerokim echem w mediach ogólnopolskich doszło w grudniu ub. roku).
/opr. KW; źródło:
Powiat Wołomiński/

820 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomoc dla obywateli Ukrainy w Kobyłce

Jak pomagamy w Kobyłce osobom z Ukrainy? W jednym miejscu gromadzimy wszystkie informacje, zarówno dla osób oferujących wsparcie jak i...

Zamknij