ggg ggg ggg ggg

„Stalowa Jedynka murem za polskim mundurem”

W dniach: 1 – 17 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie prowadzona była akcja „Stalowa Jedynka murem za polskim mundurem” w ramach której, uczniowie przygotowywali kartki świąteczne dla żołnierzy i funkcjonariuszy, strzegących wschodniej granicy kraju.

W klasach, bibliotece, na świetlicy, na zajęciach Koła Historycznego „Wiarus” czy zajęciach dodatkowych z plastyki, a także w rodzinnych domach powstawały karty z najserdeczniejszymi życzeniami spokojnych świątecznych dni. Efektem naszej szkolnej inicjatywy jest ponad 200 własnoręcznie wykonanych przez uczniów, świątecznych kart z najserdeczniejszymi życzeniami dla obrońców granic – żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. W poniedziałek, 20 grudnia zostały spakowane i za pośrednictwem Poczty Polskiej trafią do służb mundurowych na granicy.


Kilkanaście tysięcy żołnierzy, policjantów i strażników pełni dziś służbę poza domem, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie. To jest bardzo trudny okres dla nich. Dlatego pragniemy wyrazić nasze poparcie i podziękowanie dla wszystkich służb mundurowych, które w sposób zdecydowany, wytrwały i stanowczy włączają się w obronę naszego kraju.
Jesteśmy z Wami i naszym największym pragnieniem jest, abyście jak najszybciej wrócili cali i zdrowi do swoich rodzinnych domów. Niech te własnoręcznie przez nas wykonane kartki z życzeniami świątecznymi, będą tej wdzięczności wymownym wyrazem. Dziękujemy i zapewniamy, że o Was pamiętamy!

/Koło Historyczne „Wiarus”/

558 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij