ggg
ggg ggg

Środki dla PWiK w Wyszkowie

Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej – podpisanie umowy w PWIK z udziałem posła na sejm RP Henryka Kowalczyka i z-ca prezesa WFOŚiGW w Warszawie Kamili Mokrzyckiej.

W poniedziałek, 19 października 2020 r. na terenie PWiK Sp. z o.o. w Wyszkowie odbyła się miła i korzystna uroczystość, oczywiście w ograniczonym gronie ze względu na warunki sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Prezes Zarządu wyszkowskiego PWiK mgr inż. Daniel Bogdan, poseł Henryk Kowalczyk (do niedawna minister środowiska) i zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka w obecności prasy podpisali umowy na dofinansowanie dwóch inwestycji w Wyszkowie. Są to umowy dofinansowujące w formie pożyczki z WFOŚiGW w Warszawie zadań pn.:
1. Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w ramach zadania pn. Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Matejki w Wyszkowie;
2. Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Al. Piłsudskiego w Wyszkowie.
Jak podkreślał dyrektor Przedsiębiorstwa – Prezes Zarządu PWiK Daniel Bogdan są to inwestycje bardzo ważne dla miasta. Gdyby nie dofinansowanie uzyskane w tej formie zadania byłyby trudne do wykonania. „Wszystko dla dobra mieszkańców, i żeby było mniej awarii” – podsumował spotkanie Prezes Daniel Bogdan. Z-ca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka przedstawiła dane dotyczące dofinansowania oraz pogratulowała Prezesowi PWiK inwestycji życząc sprawnej realizacji i dobrych efektów. Poseł Henryk Kowalczyk z kolei na pytania o kolejne środki i tarczę antykryzysową dla samorządów przypomniał dotychczasowe zasady (wg algorytmu) naliczania środków na inwestycje oraz przedstawił skutki nowej zmiany. Będą to środki na konkretne inwestycje, a samorządy rozliczą uzyskane środki w zależności od wykonania inwestycji. Znacznie łatwiej i sprawniej mogą podejmować się nowych zadań dla gmin i powiatów. Będzie to kolejne 6 mld złotych do wykorzystania. Pomoc dla samorządów jest szczególnie ważna w czasie braku programów i środków unijnych.

Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie pod artykułem zamieścimy fragmenty relacji ze spotkania lub na youtube: KurierWtygodnik (zamieszczone również na stronie).

Poniżej szczegóły obu inwestycji:

Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w ramach zadania pn. Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w ul. Matejki w Wyszkowie

Koszty, jakie poniosła Spółka:
– przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Matejki – 265 082,09 zł netto,
– przebudowa sieci wodociągowej w ul. Matejki – 367 518,79 zł netto.
Na przebudowę kanalizacji sanitarnej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie otrzymało dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚiGW w Warszawie w kwocie 192 481,21 zł netto, którym została objęta cześć przebudowy. Pozostała część została zrealizowana ze środków własnych Spółki.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie powyższe zadanie realizuje w ramach przebudowy przez Gminę Wyszków nawierzchni w ulicy Jana Matejki. Część zadań została zrealizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie, na pozostałą część została podpisana umowa na przebudowę sieci wodociągowo – kanalizacyjnej z wykonawcą nawierzchni – firmą Z.U.T.B. i P. MARGOT z Warszawy.

Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Alei Piłsudskiego w Wyszkowie

Koszt, jaki poniosła Spółka na realizację ww. zadania, to 410 705,00 zł netto. Na całe zadanie związane z przebudową kanalizacji sanitarnej Spółka otrzymała dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚiGW w Warszawie. Przebudowa została zrealizowana metodą crackingu statycznego (po trasie istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej) przez firmę Techniki Bezwykopowe Sp. z o.o. z Białegostoku.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wyszkowie, w ramach przebudowy przez Gminę Wyszków nawierzchni w Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego na odcinku od ronda Nałęcz-Komornickiego do ul. Generała Władysława Sikorskiego, przebudowało również sieć wodociągową, która kolidowała z nowo budowaną infrastrukturą drogową. Zadanie związane z przebudową sieci wodociągowej realizowane było przez Gminę Wyszków – przez Wykonawcę nawierzchni – firmę DROGOWIEC Sp. J. z Rybienka Nowego.
/J.Cz./

507 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
W podziękowaniu za pracę i pasję – wyróżnienia Starosty Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego

Dzień Edukacji Narodowej w Polsce obchodzony jest 14 października. Święto oświaty i szkolnictwa ustanowione 27 kwietnia 1972 r. upamiętnia rocznicę...

Zamknij