ggg ggg ggg

Spotkanie z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa

Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym to ważne informacje, które powinny być przekazywane nawet najmniejszym dzieciom. Tego typu spotkanie odbyło się we wtorek z dziećmi z Przedszkola Planeta Fantazja.

We wtorek dzieci z Przedszkola Planeta Fantazja odwiedziła dzielnicowa st.sierż. Emilia Podbielska ze Strażnikiem Miejskim. Podczas spotkania policjantka rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpiecznego przejścia przez jezdnię głównie tam gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej. Kolejną częścią spotkania była rozmowa o nr alarmowym czyli kiedy należy z niego skorzystać oraz ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami. W trakcie spotkanie dzieci obejrzały również bajkę pt. „Bezpieczne zachowania”.

Niezwykle ważne jest aby również w domu rodzice rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa na jezdni oraz w stosunku do obcych osób. Dzieci w wieku przedszkolnym są świetnymi obserwatorami  i mogą również naśladować te negatywne zachowania rodziców. Podczas spotkań dzieci często opowiadają policjantom, że np. mama lub tata rozmawia przez telefon bez zestawu głośnomówiącego podczas gdy kieruje autem lub nie zapina pasów bezpieczeństwa.

mł.asp. Marzena Laczkowska

752 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
KOLEJNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ NARKOTYKOWĄ

Śledztwo prowadzone przez pułtuskich policjantów zaowocowało zatrzymaniem 29 latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, został objęty policyjnym...

Zamknij