ggg ggg ggg ggg

Spotkanie z przedstawicielem Odlewni Dzwonów Braci Kruszewskich w Węgrowie

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Węgrowskiego w dniu 25 maja b.r., odbyło się spotkanie z Panem Antonim Kruszewskim – jednym z właścicieli Odlewni Dzwonów Braci Kruszewskich w Węgrowie, która w 2020r. obchodziła 100 rocznicę powstania.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak, zaprosiła na posiedzenie zarządu powiatu właścicieli odlewni, aby osobiście podziękować za wieloletnią współpracę i prowadzoną działalność, dzięki której powiat węgrowski promowany jest nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.
Starosta podkreślała, że Odlewnia to chluba Węgrowa i powiatu węgrowskiego a tworzone w niej unikalne dzwony, już od przeszło stu lat rozsławiają nasz powiat na całym świecie. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego przekazała także podziękowania za kultywowanie wielowiekowej, rzemieślniczej tradycji, dzięki której powiat węgrowski może poszczycić się tak niepowtarzalnym miejscem, jakim jest Odlewnia Dzwonów.
Pan Antoni Kruszewski w obecności Wicestarosty Marka Renika, Członków Zarządu Powiatu: Tadeusza Kota, Artura Lisa i Włodzimierza Miszczaka, a także Sekretarz Powiatu – Marzeny Gromek i Naczelnika Wydziału Oświaty – Tadeusza Krupy, przekazał na ręce Starosty dzwon z logo powiatu węgrowskiego, wykonany z okazji jubileuszu 100. lecia ludwisarni.
Powiat Węgrowski wielokrotnie współpracował z pracownią, która wykonywała dzwonki pamiątkowe z herbem Starostwa Węgrowskiego i logo powiatu, które trafiały jako upominki dla wyjątkowych gości.
W Odlewni Dzwonów Braci Kruszewski powstają niezwykłe dzieła sztuki – dzwony kościelne, dzwony okolicznościowe i pamiątkowe a także gongi zegarowe, chrzcielnice, tablice pamiątkowe, medale inne pamiątkowe tablice czy odlewy. Aby uzyskać najlepszą jakość produktów, właściciele połączyli tradycyjne metody ludwisarskie z rozwiązaniami nowoczesnego odlewnictwa.
Więcej informacji na temat Odlewni Dzwonów Braci Kruszewskicj znajduje się na stronie: http://kruszewscy.pl/
/Starostwo Powiatowe w Węgrowie/

720 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jednomyślność radnych ws. bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców miasta

Zmiany technologiczne w Zakładzie Energetyki Cieplnej są nieuniknione i wynikają z polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Modernizacja ZEC wymaga milionowych nakładów....

Zamknij