ggg ggg ggg

Spotkanie z cyklu „Z pamięci o odrodzeniu niepodległej Polski” w Zespole Szkół CKR w Starym Lubiejewie

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie 24 września 1923 r. odbyło się spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów ludowych naszego regionu w ramach projektu „Z pamięcią o niepodległej Polsce”.

Wyjątkowo barwne spotkanie KGW w Starym Lubiejewie odbyło się w ramach projektu „Z pamięcią o niepodległej Polsce”. W dniu 24.09.2023 r.
przyjechały zespoły z powiatów ostrowskiego, ostrołęckiego, makowskiego, przasnyskiego i wołomińskiego. Gości powitała Barbara Gałązka, prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce i dyrektor szkoły Roman Malicki. Pani Prezes m.in. podziękowała dyrektorowi szkoły Romanowi Malickiemu za gościnę i współpracę przy realizacji projektu „Z pamięcią o niepodległej Polsce”. W trakcie spotkania zostały przybliżone postacie: Aleksandry Piłsudskiej (żonie Józefa Piłsudskiego), Wojciecha Korfantego, Witolda Pileckiego oraz zaprezentowana została wystawa „Ojcowie Niepodległości”.
Spotkanie było tez okazją do zaprezentowania się zespołów w krótkich programach artystycznych składających się z piosenek patriotycznych, ludowych i żołnierskich. Wystąpiły następujące zespoły: Eko Urle, Zespół artystyczny z Serafina, Zespół ludowy „Świtanki”, Zespół z Chudka, Zespół z Jednorożca, Zespół z Kamianki, Zespół Przekrój. Wydarzenie prowadziła pani Janina Sójka.

/oprac. KW, info ZS CKR w Starym Lubiejewie, Foto: Andrzej Barchanowicz/

302 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Henryk Sienkiewicz wybitny polski noblista, wyjątkowi czytelnicy i goście

Spotkania z wybitnymi aktorami, filmoznawcami, pedagogami, ciekawe wystawy, warsztaty i prelekcje, a to wszystko odbyło się w czerwcu w Powiatowej...

Zamknij