ggg ggg ggg ggg

Spotkanie z księdzem prałatem Bronisławem Piaseckim

W dniu 1 października 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Andrzejewo odbyło się spotkanie z  księdzem prałatem Bronisławem Piaseckim – osobistym sekretarzem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 

3Ks. Bronisław Piasecki urodził się w 1940 roku. W 1963 roku wyświęcony został na kapłana.
W latach 1974-1981 pełnił funkcję kapelana Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Podczas rozmowy z księdzem prałatem zebrani goście mogli wysłuchać wspomnień o Prymasie Polski dotyczących historii nieznanych i nigdy niepublikowanych, począwszy od przedwojennej działalności ks. Wyszyńskiego, przez posługę biskupa lubelskiego i pierwsze lata Prymasostwa, okres aresztowania i Millenium – aż po lata 70. i czas „Solidarności”. Poznaliśmy m.in. kulisy watykańskich rozmów Kard. Wyszyńskiego, czy przebieg spotkań w cztery oczy z najwyższymi włodarzami PRL, Władysławem Gomułką i Edwardem Gierkiem. Dowiedzieliśmy się dokładnie kim był Stefan Wyszyński oraz jednocześnie poznaliśmy klarowną syntezę myśli Prymasa o Kościele i Polsce ze szczególnym uwzględnieniem okresu milenijnego.
Obecnie ksiądz prałat Bronisław Piasecki jest rezydentem warszawskiej parafii Najświętszego Zbawiciela, dziekanem dekanatu śródmiejskiego, wicepostulatorem w Trybunale Beatyfikacyjnym sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Jest także autorem książki „Ostatnie dni Prymasa Tysiąclecia”, opowiadającej o wydarzeniach od 1 marca 1981 do ostatnich godzin prymasa, „Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska” oraz „Czas nigdy go nie oddali”.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy unikatowej korespondencji i zdjęć Prymasa z lat posługi, która znajduje się w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Andrzejewo.
/Info/

 

2

1

4

2 460 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kampania Informacyjno – Edukacyjna „Widoczni na drodze” w Gminie Małkinia Górna

W miesiącu wrześniu Gmina Małkinia Górna przystąpiła do akcji zainicjowanej  przez Wojewodę Mazowieckiego w ramach kampanii Informacyjno - Edukacyjnej pod...

Zamknij