ggg ggg ggg

Spotkanie konsultacyjne Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Serocku

W ubiegły poniedziałek, 29 maja w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyło się spotkanie konsultacyjne Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W spotkaniu na zaproszenie Wiceministra Rozwoju i Technologii Piotra Uścińskiego oraz przedstawicieli ŁSSE udział wzięli lokalni przedsiębiorcy, zainteresowani rozwojem swojej działalności na terenie Miasta i Gminy Serock.

Zgromadzonych powitał Burmistrz Artur Borkowski, który podkreślił jak ważną rolę pełnią mali i średni przedsiębiorcy
w regionalnym rozwoju gospodarczym.
Następnie głos zabrał Wiceminister Piotr Uściński, który wskazał, że Polska jest dobrym miejscem do inwestycji. Zauważył, że dzięki programowi prowadzonemu przez ŁSSE, przedsiębiorca może skorzystać z ulgi podatkowej w wysokości do 55% kosztów nowej inwestycji.
Po wystąpieniu Pana Ministra, głos zabrał Marek Michalik, Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pan Prezes przyznał, że głównym celem funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych jest dotarcie do polskich przedsiębiorców, w szczególności z małych i średnich firm. Podkreślił, że od 2018 r. wzrasta procentowa ilość polskich inwestorów na terenie całego kraju, a według wiarygodnych prognoz, liczba tych inwestycji w kolejnych latach ma się jeszcze zwiększyć.
Kolejnym elementem spotkania była dwuczęściowa prezentacja prowadzona przez przedstawicieli ŁSSE. Pierwszą część wystąpienia przygotowała Pani Agnieszka Sobieszek -Zastępca Dyrektora Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, która przedstawiła m.in. fakty i mity na temat inwestycji w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dalszą część prezentacji poprowadził Pan Piotr Matulka Specjalista ds. Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, który opowiadał o podstawowych warunkach formalnych, niezbędnych do uzyskania dofinansowania na rzecz inwestycji.
Następnie głos zabrał Pan Jakub Szymański, Kierownik Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju, który przedstawił prezentację dotyczącą strefy inwestycyjnej na terenie Serocka.
Po prezentacjach poświęcono czas na pytania, dzięki czemu obecni przedsiębiorcy mieli okazję do omówienia interesujących ich kwestii.
Przypominamy: Jeśli pragniesz rozwijać prowadzoną firmę, masz możliwość skorzystać ze wsparcia, jakie dla serockich przedsiębiorców przygotowała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jeśli myślisz o rozwoju swojej firmy i nowych inwestycjach, sprawdź czy Twój pomysł ma szansę uzyskać wsparcie w formie zwolnienia z podatku CIT lub PIT.
Dzięki swojemu położeniu, przedsiębiorcy planujący rozwijać swoją działalność w Gminie Serock mogą skorzystać z najwyższego dostępnego dla województwa mazowieckiego wskaźnika wsparcia, który dla micro i małych przedsiębiorstw może osiągnąć nawet 55% kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji. Co warto odnotować, koszty takie poza zakupem technologii czy nakładami budowlanymi, mogą obejmować również nabycie nieruchomości.
Informacje na temat wsparcia możecie Państwo uzyskać kontaktując się z pracownikami Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju w Urzędzie Miasta i Gminy Serock, pod adresem: planowanie@serock.pl lub pod nr telefonów: 22 782 88 31; 22 782 88 27.

/kw; źródło: UMiG Serock/

647 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przedszkolaki ze Starych Załubicna spotkaniu z Panem Premierem!

W ubiegły piątek, 26 maja przedszkolaki ze Starych Załubic (Gm. Radzymin) wzięły udział w Pikniku z okazji Dnia Matki, zorganizowanym...

Zamknij