ggg

Spotkanie absolwentów SP w Andrzejewie z 1961r

18 maja 2023r. o godz. 11:00 przy figurze błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego spotkała się siedmioosobowa grupa absolwentów Szkoły Podstawowej w Andrzejewie z 1961r. Inicjatorem i organizatorem spotkania był Pan Antonii Kalupa, obecnie zamieszkały w Ostrowi Mazowieckiej.

Przybyłych na spotkanie absolwentów serdecznie przywitała Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera. Po krótkiej rozmowie, zaprosiła zebranych, aby po planowanym odwiedzeniu szkoły, do której kiedyś uczęszczali, zechcieli przybyć na dalszą część uroczystości do Gminnej Biblioteki Publicznej. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Wojciech Strzeszewski oprowadził Gości po szkole pokazując ogrom zmian, które w niej zaszły w ostatnich dziesięcioleciach. Była kawa, herbata, ciastko, a przy pożegnaniu wszyscy dostali pamiątkowe długopisy z adresem mailowym szkoły oraz płyty wydane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zawierające pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego ,,Iskra”. Kolejnym miejscem spotkania absolwentów była zgodnie z zaproszeniem Gminna Biblioteka Publiczna. Tam w kameralnej atmosferze zebrani przy kawie, herbacie, słodyczach i kanapkach, dzielili się swoimi wspomnieniami z lat szkolnych i wieloma refleksjami z codziennego życia. Organizator spotkania wymienił alfabetycznie imiona i nazwiska wszystkich 39 absolwentów. Okazało się, że co najmniej osiemnaścioro z nich już nie żyje, z kilkoma osobami nie ma kontaktu, a część absolwentów ze względów zdrowotnych bądź innych nie mogła przybyć na spotkanie. Warto odnotować duże zainteresowanie spotkaniem i życzliwość okazaną przez gospodarza gminy. Pani Wójt uczestniczyła w części spotkania; zadbała o kanapki i szampana. Miłym akcentem było też przekazanie absolwentom okolicznościowej publikacji Ryszarda Skłodowskiego zatytułowanej: ,,Cierniste ścieżki posługi duszpasterskiej Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego” wydanej dla uświetnienia uroczystości odsłonięcia i poświęcenia figury błogosławionego Kardynała.
Zebrani podziękowali zarówno Pani Wójt jak i Kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Andrzejewie Pani Elżbiecie Rostkowskiej za udostępnienie lokalu na czas spotkania:

  1. Brzozowska Teresa (Rybaczewska)
  2. Gołaś Wanda (Penkala)
  3. Kalupa Antoni
  4. Polak Kazimiera (Wyszomirska)
  5. Piechowicz Maria (Kos)
  6. Skłodowski Ryszard
  7. Sołowiński Andrzej
    /Info UG Andrzejewo/
420 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Modernizacja terenu rekreacyjnego „Grażynka”- czas start

Ruszyły prace modernizacyjne terenu rekreacyjnego przy ulicy Przyzakładowej w Tłuszczu. „Grażynka”- bo taką ma nazwę, cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców...

Zamknij