ggg ggg

Spółdzielnia Socjalna Podkowa w gronie laureatów konkursu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023”

Z radością przychodzi nam poinformować, że Spółdzielnia Socjalna Podkowa z siedzibą w Kobyłce znalazła się w gronie jednostek, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych.

W środę, 14 czerwca, w drugim dniu VII Ogólnopolskiego Forum Ekonomii Społecznej w Warszawie, ogłoszone zostały wyniki VI edycji konkursu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023”.
Konkurs, jak co roku miał na celu wyróżnienie podmiotów ekonomii społecznej (PES), które przyczyniają się do rozwoju społecznego i gospodarczego środowisk lokalnych. W tym roku, już po raz szósty zostały nagrodzone te podmioty ekonomii społecznej, które z sukcesem realizują misję społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności w obszarach swojej działalności.
Spośród 169 jednostek z całej Polski, które wzięły udział w konkursie o przyznanie certyfikatu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023”, wyłoniono 15 laureatów w pięciu kategoriach.
W tegorocznej edycji zostały przyznane certyfikaty w następujących kategoriach: Debiut Roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Pożyczka z korzyścią społeczną, Społecznie odpowiedzialny samorząd – dla JST.
Z wielką radością przychodzi nam poinformować, że w gronie laureatów tegorocznej edycji, a tym samym zdobywców certyfikatu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023”, znalazła się Spółdzielnia Socjalna Podkowa z siedzibą w Kobyłce, która uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii Debiut Roku!
Konkurs o przyznanie certyfikatu „Znak Jakości Ekonomii Społecznej 2023” organizowany jest z projektu pn. System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego. To projekt, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w partnerstwie przez: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw.
Przyznane certyfikaty niewątpliwie przyczynią się do budowy marki zwycięzców oraz całego sektora ekonomii społecznej.
Prezes Spółdzielni Pani Beacie Jaroń oraz całemu zespołowi Podkowy serdecznie gratulujemy zdobycia prestiżowego certyfikatu i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

/opr. KW; foto: Podkowa/

401 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
90 LAT RADZYMIŃSKIEJ „STALOWEJ JEDYNKI”

W środę, 7 czerwca odbyły się uroczystości z okazji Jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka...

Zamknij