ggg ggg ggg ggg

Spełnione marzenie włodarzy, mieszkańców i pacjentów – NOWE SKRZYDŁO PRZYCHODNI ZOSTAŁO OTWARTE !!! (18.02.2014)

W miniony piątek, 14 lutego nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnego, północnego skrzydła przychodni Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. SPZZOZ w Radzyminie. – Burmistrz Zbigniew Piotrowski i dyrektor Grzegorz Krycki dokonali właśnie rzeczy niemożliwej – stwierdził tuż po przecięciu wstęgi, obecny na uroczystości poseł Andrzej Halicki.

35

– Centrum Medyczne w Radzyminie jest dowodem na to, że szpital może być nowoczesny, dostępny, zinformatyzowany, zbilansowany finansowo i gminny jednocześnie. Ta placówka może być i jest dumą Radzymina, gratuluję – mówił do zebranych poseł Halicki.
Pod wielkim wrażeniem ukończonej właśnie inwestycji byli chyba wszyscy zgromadzeni na otwarciu goście. – Nie ma co ukrywać, że szpital radzymiński to szpital, który jest obiektem zazdrości także dla samorządu wojewódzkiego. Panie dyrektorze, jest pan wzorem do naśladowania dla dyrektorów mazowieckich szpitali – mówił wicemarszałek województwa mazowieckiego Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, który przyznał, że sam również korzysta z usług Centrum Medycznego w Radzyminie. – Musze przyznać, że nocna opieka zdrowotna funkcjonuje tutaj naprawdę na europejskim poziomie – powiedział.
Słów zachwytu i uznania dla dyrektora Kryckiego i burmistrza Piotrowskiego nie szczędziła także, obecna na otwarciu dziennikarka TVP Danuta Holecka, która stwierdziła, że Radzymin jest świetnym i jedynym w tej chwili przykładem czegoś dobrego w polskiej służbie zdrowia.


Tego dnia pochwałom i słowom uznania zdawało się nie być końca. Trudno jednakże się temu dziwić zważywszy, że sytuację w jakiej obecnie znajdują się polskie szpitale, w zestawieniu z sukcesami radzymińskiej placówki można jedynie porównać z przysłowiowym dniem do nocy. Niewielki i jedyny w Polsce szpital gminny w Radzyminie przypomina samotną wysepkę na wzburzonym oceanie.
Bezsprzecznie jednak, swój sukces zawdzięcza nie tylko obecnemu kierownictwu, ale też wielu osobom, które walczyły o jego utrzymanie na przestrzeni lat. Wspominał o nich dyrektor Grzegorz Krycki dziękując wszystkim przyjaciołom placówki i wymieniając na szczycie listy m.in. wiceburmistrza Andrzeja Siarnę oraz radnego Pawła Dąbrowskiego. Jednocześnie przypomniał o wielkim wkładzie obecnego przewodniczącego Rady Powiatu Wołomińskiego Pawła Solisa (w latach 90-tych burmistrza Radzymina) w realizację pierwszego etapu budowy przychodni.


– To marzenie mieliśmy od dawna, żeby nie powiedzieć od bardzo dawna. Ile lat towarzyszyło ono włodarzom i pacjentom, wiecie sami. Odkładana przez lata decyzja o realizacji drugiego etapu budowy przychodni w końcu jednak została podjęta. Wreszcie postanowiliśmy zrealizować nasze marzenie. Dziś możemy sobie spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć, że to się udało – mówił triumfalnie dyrektor Grzegorz Krycki, zbierając zasłużone brawa.
Wraz z nim symbolicznego aktu przecięcia biało-czerwonej wstęgi rozpiętej w wejściu do nowego skrzydła przychodni dokonali: burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, przewodniczący Rady Społecznej SPZZOZ Paweł Dąbrowski, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Brodziak, poseł na Sejm RP Andrzej Halicki oraz wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski.
W obecności licznie zgromadzonych radnych i gości, ceremonii poświęcenia wszystkich nowych gabinetów dopełnił dziekan radzymiński ksiądz prałat Stanisław Kuć. Oficjalną część uroczystości zakończyło zwiedzanie obiektu, po którym zaproszeni goście udali się na poczęstunek. Od poniedziałku nowa przychodnia służy już pacjentom i jest tym samym (jak trafnie zauważył przewodniczący Rady Powiatu Paweł Solis) najpiękniejszym, bo żywym pomnikiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Czytelników „KURIERA W” zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której zamieściliśmy relację wideo z uroczystości otwarcia nowego skrzydła radzymińskiej przychodni.
/Rafał S. Lewandowski/

Mamy ambicje, by Radzymin na trwałe znalazł się na zdrowotnej mapie nie tylko powiatu, ale i Polski…
– zapowiada Grzegorz Krycki, dyrektor Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920r. SPZZOZ
w Radzyminie:

Chcemy, aby nasza przychodnia miała ciepły, familijny charakter. Nie ukrywam, że chcemy też osiągnąć sukces na wielu płaszczyznach. By chory człowiek miał satysfakcję korzystając z naszej pomocy, by pracownicy mieli satysfakcję zawodową i finansową. Chcemy też, by nasze Centrum Medyczne odniosło sukces finansowy, dlatego ten projekt to nie koniec naszych marzeń. Mamy ambicje, by Radzymin na trwałe znalazł się na mapie zdrowotnej nie tylko powiatu wołomińskiego, ale i Polski.

001001

Słów kilka o nowym skrzydle radzymińskiej przychodni…

Budowę północnego skrzydła rozpoczęto w 1994 roku. Na wykończenie czekała więc aż 20 lat. Ale gdy nowa kadra zarządzająca podjęła się wyzwania, wszystko poszło szybko. W czerwcu 2013 r. firma budowlana rozpoczęła prace, w grudniu 2013 r. prawe skrzydło przychodni przeszło odbiory techniczne, a w styczniu 2014 r. je wyposażano. Dokładnie od 17 lutego 2014 r. pacjenci są przyjmowani w nowych gabinetach dostosowanych również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz znajduje się wszystko to, co w każdym renomowanym Centrum Medycznym być powinno. Gabinety są o wiele ładniejsze, bardziej przestronne i o niebo bardziej funkcjonalne. Na parterze ulokowana jest Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej wraz z rejestracją, punktem pobrań i gabinetem zabiegowym. Będzie to niewątpliwie duże ułatwienie dla pacjentów nie tylko w zakresie logistycznym, ale także w sferze teleinformatycznej.

0001

Na tym samym poziomie, pacjenci ze zleceniami na badania laboratoryjne będą mogli pobrać bilet z numerem który nie tylko określi miejsce w kolejce oczekującej, ale również wskaże ile jeszcze jest osób przed nim do punktu pobrań. Wszystkie niezbędne informacje oraz numer z pobranego biletomatu będą wyświetlać się na monitorze. Gabinet zabiegowy oraz gabinet pielęgniarek środowiskowych będzie otwarty dla pacjentów w godzinach pracy całej poradni.Od ubiegłego poniedziałku uruchomione zostały również na pierwszym piętrze gabinety Poradni Rehabilitacyjnej, w ofercie można znaleźć szereg zabiegów zarówno rehabilitacyjnych, jak również masaże. Poradnia ma oddzielną poczekalnię oraz rejestrację. W części fizykoterapeutycznej będzie uruchomionych 15 stanowisk, oprócz podstawowego sprzętu, pracownie wyposażono w wirówkę kończyn górnych i dolnych, aparat do elektroterapii i ultradźwięków BTL4825S oraz Donatello. Zakupiono również aparat do laseroterapii BTL4110 oraz Diaterma BTL6000. W części rehabilitacji ruchomej znajduje się duża sala gimnastyczna, gdzie jednocześnie może ćwiczyć 6 pacjentów. Pracownia kinezyterapii została dodatkowo wyposażony w zestaw do ćwiczeń w podwieszeniu Redcord Worcstation Profesional. Nowością jest gabinet masażu który został wyposażony w profesjonalny stół elektryczny segmentowy. O profesjonalne przeprowadzenie wszystkich świadczeń zadbają wykwalifikowani rehabilitanci i fizjoterapeuci w połączeniu ze ścisłą współpracą lekarza specjalisty, który zapewnia kompleksową opiekę obejmującą zarówno diagnostykę, dobór właściwych metod terapii jak również realizację i monitorowanie procesu leczenia. Drugie piętro nowo zaadoptowanego skrzydła przychodni zostało przeznaczone na działalność administracyjną. Obiekt został zinformatyzowany i objęty nowoczesnym systemem zarządzania energią, w ramach dwóch kompleksowych projektów zrealizowanych przez Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920r. SPZZOZ w Radzyminie.
/Anna Orlińska – Ounissi/

 Galeria zdjęć

2 775 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
O drobiu prawie wszystko (18.02.2014)

Konferencja poświęcona produkcji drobiu i przetworom drobiowym oraz Konkurs Kulinarny o zasięgu wojewódzkim pod nazwą „Drób na polskim stole” zdominowała...

Zamknij