ggg

Specjalna Strefa Ekonomiczna szansą na zmniejszenie bezrobocia?

4 marca w Kinie Narew odbyło się otwarte spotkanie wiceminister Gospodarki Ilony Antoniszyn – Klik z mieszkańcami Pułtuska. Spotkanie poświęcone było planom powstania Specjalnej Strefy Ekonomicznej na terenie miasta.

strefa ekonomiczna

Było to pierwsze tego typu spotkanie poświęcone planom powstania SSE w Pułtusku. Pierwsze i jedynie wprowadzające do samej idei, póki co bez konkretnych deklaracji i precyzyjnego harmonogramu. Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn –Klik szczegółowo scharakteryzowała proces powstania oraz funkcjonowanie Specjalnych Stref Ekonomicznych, przekonując uczestników spotkania do opłacalności tej inicjatywy. Zaznaczyła ponadto, że jest właśnie po rozmowie z pułtuskimi przedsiębiorcami, którzy wyrazili wstępne zainteresowanie włączenia się w SSE. Mimo iż koncepcja utworzenia w Pułtusku Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydaje się być dobrym rozwiązaniem, szczególnie w obliczu niezwykle wysokiego poziomu bezrobocie na terenie powiatu (ok. 24 %), wielu mieszkańców wyraziło podczas spotkania swoje wątpliwości. Mieszkańcy Pułtuska zwracali uwagę m.in. na fakt, iż mimo utworzenia SSE w pobliskim Przasnyszu poziom bezrobocia nie zmniejszył się. Inicjatorem spotkania był burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz. Wiceminister Gospodarki towarzyszył także starosta pułtuski Jan Zalewski. C.M.

konferencja w sprawie specjalnej strefy ekonomicznej

 

1 586 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Burmistrz Miasta Pułtusk podsumował 100 dni swojej pracy

W niedzielę 8 marca 2015 r. w Auditorium Maximum Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy,...

Zamknij