ggg ggg ggg

„Snow White” – Witamy
w naszej bajce

W środę, 31 stycznia br. uczniowie klasy 7f o profilu językowym ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, wystawili przedstawienie w języku angielskim pt. „Snow White”. Patronat nad inscenizacją objął Teatr Wielki i Opera Narodowa w Warszawie.

Przed młodymi aktorami czekało ogromne wyzwanie, by stworzyć i zinterpretować własną inscenizację popularnej baśni dla dzieci. Ich występ był w języku angielskim, dlatego należało nie tylko nauczyć się swojej kwestii dialogowej, ale również poprawnie ją wymówić w języku obcym nowożytnym.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż naszymi widzami były m.in. dzieci z grup „zerówkowych” z pobliskich przedszkoli z Gminy Radzymin,
dzięki czemu jeszcze bardziej zacieśniła się współpraca między placówkami edukacyjnymi.
Dzieci mogły poznać specyfikę nauki w szkole, ponieważ już niedługo niektóre z nich zostaną uczniami „Stalowej Jedynki”. Starsi koledzy z klasy 7f pokazali, iż lekcje języka angielskiego nie muszą odbywać się tylko w szkolnej ławie, lecz również, wykorzystując różnorodne metody aktywizujące wyjść poza jej ramy. Młodzież udowodniła, iż wykorzystując poznane na lekcjach słownictwo oraz czasy gramatyczne, można stworzyć własną interpretację baśni. Wszystkie piosenki wykonywane przez uczennice klasy 7f o profilu językowym również były w języku angielskim. Ogromnym uznaniem cieszył się także taniec w wykonaniu Julii Chyły.
Patronat nad inscenizacją baśni w języku angielskim pt. „Snow White” objął Teatr Wielki i Opera Narodowa w Warszawie. Wszystkie rekwizyty i stroje zostały wypożyczone właśnie z tego miejsca, za co raz jeszcze chcielibyśmy podziękować. Jest to już nie pierwszy raz, kiedy Dyrektor Teatru Wielkiego i Opery Narodowej wspiera poczynania teatralne uczniów klasy językowej. Doceniamy ogromne zainteresowanie naszą placówką i chęć pomocy przy organizacji tak ważnego wydarzenia w życiu młodych aktorów.
Szczególne podziękowania skierowane są także dla Rodziców uczniów klasy 7f, którzy pomogli w wykonaniu dekoracji do przedstawienia oraz byli zaangażowani w cały projekt edukacyjny.
Warto podkreślić, iż „Stalowa Jedynka” z Radzymina w zeszłym roku szkolnym podpisała „Memorandum współpracy” z placówką edukacyjną w Tarnopolu na Ukrainie. Uczniowie pozdrowili swoich rówieśników, przekazali informację, iż film z przedstawienia zostanie wysłany do ich szkoły w najbliższym czasie. Podziękowali za dotychczasową współpracę oraz wyrazili chęć następnego, cyklicznego spotkania on-line z uczniami i nauczycielami.
Dziękujemy młodym aktorom z klasy 7f za zaangażowanie i przygotowanie przedstawienia w języku obcym nowożytnym. Czekamy z niecierpliwością na następne inscenizacje popularnych bajek oraz baśni dla dzieci w przyszłym roku szkolnym!

Obsada przedstawienia „Snow White”: Narrator 1 – Natalia Malec; Narrator 2 – Hanna Skłodowska; Elizabeth – Amelia Ledzion; Queen – Hanna Nowatkowska; Mirror – Julia Chyła; Huntsman – Franciszek Bulik; Snow White – Hanna Masłowska; Prince – Bartłomiej Michalski; Dwarf 1 – Nikola Goryszewska; Dwarf 2 – Joanna Romaszko; Dwarf 3 – Natalia Kozłowska; Dwarf 4 – Mikołaj Morawietz; Dwarf 5 – Piotr Stankiewicz; Dwarf 6 – Stanisław Rybicki; Dwarf 7 – Alicja Dąbkowska; Animal – Fox Iga Czaplicka.

/opr. Iwona Banaszkiewicz/

176 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
120 rocznica urodzin Marii Żywirskiej

2 lutego 2024 r. w sali OSP w Brańszczyku odbyła się uroczystość 120. rocznicy urodzin Marii Żywirskiej. To była lekcja...

Zamknij