ggg ggg ggg ggg

Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem po remoncie oficjalnie przekazana do użytku

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem, 14 lutego odbyła się uroczystość oddania do użytku przebudowanej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym. Inwestycja o wartości łącznej 372 tys. 500 złotych została zrealizowana w dwóch etapach przez Powiat Węgrowski i Gminę Sadowne z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego.

Inwestycja polegała na przebudowie w dwóch etapach sali gimnastycznej wraz z zapleczem. W ramach prac wykonano: montaż wykładziny Tarkett Linosport 3,2 xF na sali gimnastycznej, szpachlowanie i malowanie ścian i sufitu, wymieniono oświetlenie na oświetlenie LED, wykonano wentylację sali, częściowo została wymieniona oraz odnowiona stolarka drzwiowa a także zamontowano nowy sprzęt do ćwiczeń. Remont dotyczył także zaplecza sportowego, w tym szatni, pomieszczeń dla nauczycieli WF i korytarza.
Przebudowa sali gimnastycznej w Sadownem została podzielona na dwa etapy sfinansowane przez Powiat Węgrowski, Gminę Sadowne i Urząd Marszałkowski.
Etap I: Przebudowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem. Ogólna wartość zadania – 192 615,95 zł, z czego: środki z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach MIWIS MAZOWSZE 2020 – 100 000,00 zł, środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 92 615,95 zł.
Etap II: Przebudowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem – etap II. Ogólna wartość zadania – 179 884,47, z czego: środki z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach MIWIS MAZOWSZE 2021 – 100 000,00 zł, środki z budżetu Gminy Sadowne –
79 884,47 zł.
W wydarzeniu udział wzięli: poseł Maciej Górski, członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, starosta Ewa Besztak, wicestarosta Marek Renik, członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot i Włodzimierz Miszczak, radna Rady Powiatu Małgorzata Zyśk, wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran i z-ca Wójta Marcin Gręda, przewodniczący Rady Gminy Sadowne Tomasz Szymanik i wiceprzewodnicząca Irena Dębkowska, skarbnik Gminy Sadowne Anna Rukat, probosz Parafii św. Jana Chrzciciela w Sadownem ks. Antoni Kunicki a także zaproszeni goście.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem Sławomir Ryszawa i dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadownem Małgorzata Koroś.
Korzystając z obecności przedstawicieli Zarządu Województwa Mazowieckiego dokonano także otwarcia inwestycji realizowanej przez Gminę Sadowne przy wsparciu Samorządu Województwa, polegającej na remoncie szatni oraz pomieszczeń sanitarnych przy hali sportowej w Sadownem.
/oprac. + foto KW, info Starostwo/

1 639 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
OSP Zaręby Kościelne w akcji

Nawałnice, wiatry w całym kraju. Miniona sobota i niedziela była pracowita dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarębach Kościelnych. W...

Zamknij