ggg

Rusza budowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie

30 grudnia 2019r. została podpisana umowa na budowę Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie.

Inwestycja jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016–2020. Kwota dofinansowania wynosi 1.125.000 zł. , natomiast wkład własny z budżetu Gminy Wąsewo będzie wynosił 550.000,00 zł. Nowoczesny obiekt wybuduje Zakład Remontowo-Budowlany KAM-BUD KAMIONOWSKI SPÓŁKA JAWNA, który został wyłoniony w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego. Aktualnie aura sprzyja i roboty budowlane intensywnie postępują do przodu.

Nowoczesny obiekt biblioteki będzie mieścił: salę widowiskową na 100 osób, otwartą przestrzeń biblioteczną ze strefami czytelniczymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pracownie kultury do działań promujących czytelnictwo, kulturę i edukację, salę multimedialną, pomieszczenia biurowe i socjalne. Nowa, gminna biblioteki będzie pełnić też funkcję miejsca spotkań dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, a także prezentacji wystaw. W planach jest nowoczesne wyposażenie biblioteki dla dorosłych i dzieci. Do dyspozycji użytkowników będą w pełni wyposażone stanowiska komputerowe, uruchomiony zostanie również nowoczesny proces wypożyczeń książek. Po zakończeniu inwestycji biblioteka wprowadzi zadania w ramach nowej oferty dla dzieci i młodzieży oraz seniorów, podejmie również współpracę z istniejącymi instytucjami publicznymi, szkołami oraz stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy. Zaprojektowany budynek w pełni dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych, spełniający normy Certyfikatu Biblioteka+. Zgodnie z zawartą umową z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wykonanie zadania „Budowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie” oddanie budynku do użytkowania nastąpi do 30 listopada 2020 r.
/Info/

1 575 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sesja z niespodzianką

5 lutego 2020 r. odbyła się XIII sesja Rady Miasta w Ostrowi Mazowieckiej i jak we wszystkich samorządach były ustawy...

Zamknij