ggg ggg ggg

Robert GOŁASZEWSKI wygrał – Łochów ma nowego burmistrza

7 lutego 2016 r. w gminie Łochów odbyła się druga tura w wyborach przedterminowych burmistrza. Robert Gołaszewski z Prawa i Sprawiedliwości różnicą 264 głosów wobec kontrkandydatki Urszuli Kalinowskiej p.o. burmistrza, wygrał II turę i został wybrany nowym burmistrzem Łochowa.

Drukowanie Drukowanie

 

W dniu  2016-02-07 r. Miejska Komisja Wyborcza w Łochowie sporządziła protokół wyników z ponownego głosowania w wyborach przedterminowych Burmistrza Łochowa:
Głosowało 6184 osoby z 14 324 osób uprawnionych, głosów ważnych oddano 6104.
Na Roberta Mirosława Gołaszewskiego zagłosowało 3184 osoby.
Na Urszulę Annę Kalinowską zagłosowało 2920 osób.
Na Burmistrza Łochowa został wybrany Robert Mirosław Gołaszewski.
Do komunikatu komisja dołączyła protokół z przeprowadzonych wyborów.
Robert Gołaszewski okazał się zwycięzcą obu tur wyborów przeprowadzonych: 24 stycznia (I tura) i 7 lutego (II tura).
W drugiej turze wyborów zagłosowało na niego 3184 osób, dzięki czemu uzyskał wynik na poziomie 52,2%. Urszula Kalinowska zdobyła 2920 głosów, wobec czego jej rezultat to 47,8%.
W pierwszej turze Robert Gołaszewski otrzymał 2436 głosów, a Urszula Kalinowska 2336 głosów. Kolejny kandydat Sylwester Grotkowski uzyskał 1188 głosów i ostatni Rafał Krasieńko 164 głosy.
Dokonując podsumowania można zauważyć, że obydwoje główni kandydaci zwiększyli ilość zdobytych głosów, chociaż w części, o elektorat kandydata z pierwszej tury Sylwestra Grotkowskiego. Nie należy jednak twierdzić, że wprost głosy te przeszły w 2/3 na Roberta Gołaszewskiego, a w 1/3 części na Urszulę Kalinowską. Naszym zdaniem dynamiczna, zapełniona wieloma spotkaniami kampania w pierwszej turze Roberta Gołaszewskiego została w ostatnich dwóch tygodniach wzbogacona o szeroką akcję wizyt w domach wyborców. Robert Gołaszewski wraz z osobami wspierającymi go w kampanii dotarł do osób, które mało o nim wiedziały i zdecydowały się pójść głosować. Także informacje docierające do potencjalnego wyborcy poprzez różne media, które podczas obu tur stosował kandydat Robert Gołaszewski, dały efekt. Znacznie też był łatwiejszy wybór między 2 kandydatami, niż wcześniej przy czterech kandydatach.
Chcielibyśmy dla osób, które nie interesowały się wyborami uzupełniającymi lub są mieszkańcami sąsiednich gmin i powiatów, przypomnieć nieco informacji na temat nowo wybranego burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego.
Rober Gołaszewski ma 49 lat i jest rodowitym mieszkańcem Łochowa. Jego rodzina to małżonka Katarzyna oraz syn Paweł. W 1985 roku zdał maturę w łochowskim liceum, a następnie ukończył Policealne Studium Samochodowe 1987r. Prowadzi działalność gospodarczą (usługi remontowo – budowlane, artystyczne). Od 2010 roku czynnie działa, jako radny Rady Miejskiej w Łochowie i już dwukrotnie uzyskał mandat radnego z najwyższym wynikiem wyborów. Jest dociekliwym i wyczulonym na potrzeby mieszkańców radnym. Jest trzykrotnym laureatem Medalu Heleny i Ignacego Paderewskich. Przewodniczy od lat lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości oraz Łochowskiemu Klubowi Gazety Polskiej. Dzięki jego zaangażowaniu działacze obu struktur bardzo aktywnie uczestniczą w marszach, protestach, wyjazdach na spotkania ogólnopolskie, imprezach patriotycznych, społecznych i kulturalnych. Aktywnie uczestniczy w życiu łochowskiej parafii, jako radny i wolontariusz Caritas. Inicjuje i organizuje różnorodne wydarzenia społeczne, np. Piknik Rodzinny „Anioły Łochowa”, Bal Charytatywny Caritas, Marsz dla Życia i Rodziny, kwestę na cmentarzu parafialnym.
Robert Gołaszewski jest również człowiekiem zrównoważonym, godnym zaufania i życzliwym dla innych. O takich ludziach mówi się „uczciwy człowiek”. Konsekwencja w działaniu i zaangażowanie, a jeśli potrzeba energia, która budzi się w nim, gdy zmierza do celu, tworzą z niego lidera swojej społeczności.
Gratulujemy wyboru i życzymy mądrości w rządzeniu Gminą i miastem Łochów.
/Janina Czerwińska/

 

golaszewski

Tuż po otrzymaniu wyników poprosiliśmy Roberta Gołaszewskiego o krótką wypowiedź: 

„Cieszę się z wygranej. Bardzo dziękuję za wszystkie głosy, które otrzymałem. To dla mnie olbrzymi kredyt zaufania. Zdaję sobie sprawę z tego, że pojedynczy człowiek nie byłby w stanie osiągnąć takiego wyniku. Na ten rezultat pracowała ze mną cała drużyna, którą budujemy od 5 lat. Dziękuję też Urszuli Kalinowskiej za uczciwą kampanię i gratuluję jej bardzo dobrego wyniku. Teraz przede mną nowe wyzwanie. Gwarantuję, że nie zawiodę.”

Robert Gołaszewski

 

4 750 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wojewoda Zdzisław Sipiera wydał zezwolenie na budowę odcinka S-8 KOBYŁKA – RADZYMIN POŁUDNIE…

Wraz z początkiem lutego, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, wydał decyzję, zezwalającą na budowę kolejnego istotnego fragmentu trasy S8. Decyzja ma...

Zamknij