ggg

REMONT STRAŻNICY OSP WĄSEWO

W ramach wolontariatu pracowniczego „FORMY – FABRYKA INICJATYW”, przy wsparciu finansowym Fabryk Mebli „FORTE” S.A. oraz zaangażowaniu wolontariuszy – pracowników firmy, pomieszczenie socjalne w strażnicy OSP Wąsewo zyskało nowy wygląd.

Pracownica FORTE i jednocześnie mieszkanka gminy Wąsewo Jolanta Pazik kolejny już raz zgłosiła projekt wsparcia swojej lokalnej społeczności do programu wolontariatu pracowniczego FORTE „FORMY – FABRYKA INICJATYW” i uzyskała środki na jego realizację. W prace włączyli się pracownicy FORTE, rodzina i znajomi pani Jolanty. Wolontariusze zaprojektowali i zaaranżowali w strażnicy OSP Wąsewo wielofunkcyjną przestrzeń.
Wyremontowana przestrzeń będzie służyć nie tylko strażakom, lecz także mieszkańcom gminy. Planowana jest tu między innymi organizacja zajęć dla dzieci na temat udzielenia pierwszej pomocy czy szeroko pojętego bezpieczeństwa, a także inne spotkania o charakterze kulturalnoedukacyjnym. W nowych regałach jest miejsce na ekspozycję pamiątek regionu związanych z pożarnictwem, ścianę zdobi oryginalna tapeta z akcją pożarniczą. Nowy projekt rozwiązał też problem braku zaplecza socjalnego, które przydaje się w codziennej pracy strażaków i podczas wspomnianych spotkań. Pomieszczenie jest w pełni przygotowane dla rodziny, która ucierpi w pożarze i na ten czas nie będzie miała możliwości schronienia się gdzie indziej.

/Info Gmina Wąsewo/

429 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Orlik przy ul. Widnichowskiej ponownie dostępny

Od 19 kwietnia 2021 r. ponownie dostępny jest obiekt sportowy „Moje Boisko - Orlik 2012” przy ul. Widnichowskiej 4. Wszystkich...

Zamknij