ggg ggg ggg ggg

Rekordowa zbiórka 353.792,24 tyle zebrali wolontariusze WOŚP w całym powiecie!!!!! Rekord został pobity.

W miniona niedzielę wolontariusze orkiestry w samym tylko Legionowie zebrali ponad 225.018 złotych. W Nieporęcie też padł rekord- 80.963,50. W Serocku zebrano 47.811,24 złotych. W chwili gdy pieszę ten tekst nie mam danych ze sztabu w Chotomowie gm. Jabłonna. Ale i tak już mamy pewność. Powiat może pochwalić się rekordową zbiórką. To ponad 353 tysiące złotych.

 

2

Jak w całej Polsce, tak i w powiecie legionowskim orkiestra grała głośno. Oj, działo się działo. I w legionowskich 4 sztabach, i w Józefowie, Serocku, Jadwisinie i Chotomowie. Atrakcji było bez liku, i trudno o wszystkim napisać, wszystko wymienić, bo stron w gazecie, by zabrakło. Pomysłowość wolontariuszy i sztabów była przeogromna. Piszący te słowa uziemiony chorobą w domu, po raz pierwszy od lat nie mógł się przyglądać niedzielnemu graniu spełniając dziennikarski obowiązek będący przyjemnością. Zatem tym razem posłużę się opiniami organizatorów, którzy pracowali dzielnie od świtu do prawie białego , poniedziałkowego rana. Brygida Wagner- Konstantynowicz –dyrektor LO im. Marii Konopnickiej gra nieprzerwanie od samego początku orkiestry, czyli od 24 lat. W dotychczasowych 23 finałach udało się tu zebrać ponad 1.100.000 złotych! Rok temu sztab zgromadził około 91 tys. zł. W tym roku szefem sztabu w „Konopnickiej” był Mariusz Sowiński. Oto opinia p. dyrektor:

„W LEGIONOWIE REKORD , ZEBRANO WIĘCEJ NA WOŚP NIŻ W UBIEGŁYM ROKU!!!! kwota jest wyższa niż podano o godz.20.00 , ponieważ w sztabie w „Konopnickiej” zebrano 131.604.11 zł. , czyli o 9612.61 zł. więcej niż podano o godz.20.00 ( liczenie w sztabie zakończono o godz.24.00). Tym samym Miasto Legionowo może poszczycić się kwotą 225.018 zł., którą zebrały wszystkie 4 sztaby. Zagraliśmy głośniej niż zawsze -pracowali z nami Zespół Szkół Nr 3 w Legionowie, Zespół Szkól Nr 2 w Legionowie, Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Legionów Polskich 1914-1918, Przedszkole Nr 12, Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 35 im. Noblistów Polskich, Zespół Szkół w Łajskach, Arena Legionowo. Przedszkole Nr 12 . Dziękujemy mieszkańcom Legionowa i Powiatu Legionowskiego za hojność , otwarte serca dla wolontariuszy, za Państwa życzliwość, uśmiech .Wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale warto było, bo uśmiech każdego, komu można pomóc wynagradza wszystko. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, osobom , które pracowały na stoiskach, przygotowały różne piękne rzeczy na licytację, dziękujemy osobom liczącym w sztabie pieniądze…..W Konopnickiej zebrano o 40 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Zagraliście najpiękniej jak można, dziękujemy pięknie wszystkim wolontariuszom, nauczycielom , darczyńcom. Szczególne podziękowania składam Panu Mariuszowi Sowińskiemu-szefowi sztabu w Konopnickiej, który pięknie poprowadził sztab i choć zmęczony, może czuć zadowolenie, bo pięknie poprowadził wszystkich wolontariuszy do sukcesu naszego miasta. DZIĘKUJEMY ZA GŁOŚNE I SKUTECZNE GRANIE. Legionowo poruszyło serca mieszkańców, dziękujemy wszystkim Państwu, dziękujemy sponsorom , nasze serca się radują, że znowu mogliśmy komuś pomóc…”

W gminie Serock zbiórka pieniędzy prowadzona była przez dwa sztaby. Pierwszy w Serocku (w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych) zebrał kwotę 19.211,24 zł, a drugi w Jadwisinie (w Szkole Podstawowej w Jadwisinie) pobił swój ubiegłoroczny rekord aż o 10 tys. zł i zebrał kwotę 28.600,00 zł. Sztaby w Mieście i Gminie Serock zebrały 47 811,24 zł. W sali sportowej PZSP przy ul. Wolskiego 8 w Serocku imprezy rozpoczęły się o godz. 13:00 od występów grupy z Samorządowego Przedszkola im. Krasnala Hałabały.Potem występowały: Violinki, SMS oraz grupy z Centrum Kultury i Czytelnictwa: Kantyczki, Incanto i Alexia. Na koniec pierwszej części koncertu zaśpiewał chór ze Szkoły Podstawowej w Serocku oraz Mateusz Klik z klasą IIIa. Po południu, o 15 rozpoczęły się licytacje, a po nich wystąpili: Daniel i Przemek Składanek z Maćkiem Pawłowskim oraz Bartek Krzemiński i Kasia Idzkiewicz. Zaprezentowały się również zespoły taneczne Czuba Czubsy i Zemsta. Przed g. 18 wystąpiły gwiazdy wieczoru: Annę Mazurkiewicz VENUS z Sołtyskami i Sołtysami z Gminy Serock. Następnie na scenie pojawiły się zespoły Sześciopak oraz Oi!Brygada. Na ostatnią licytację zapraszamy o godzinie 19:00. Wieczór zakończył zespół Esplada. W szkole w Jadwisinie orkiestra grała od godziny 13:00 do 19:00. Na scenie- lokalne talenty, wśród których nie zabrakło Violinek, SMS Skubianka, Alicji Herod, Janusza Godlewskiego, Bartka Krzemińskiego oraz zespołu z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Wśród przedmiotów które licytowano były m.in. sprzęty AGD takie jak pralka, mikrofalówka, oraz mnóstwo gadżetów sportowych. Były domowe pierogi, chlebem ze smalcem z kuchni gospodyń wiejskich z Dosina oraz bigos, flaczkami i grochówka od pani Gosi Kochanowskiej. Dla łasuchów przez cały dzień czynna była kawiarenka z łakociami. Na koniec było tradycyjne światełko do nieba.

W Gminie Jabłonna główna orkiestrowe granie było tradycyjnie Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Rok temu zebrano tu około 8 tys. zł. Ile zebrano w tym roku- pewnie znacznie więcej, ale danych nie udało się nam uzyskać. Pieniądze zbierało 70 wolontariuszy. W szkole były pokazy i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, przegląd talentów uczniowskich, występy szkolnego kabaretu oraz pokaz tańca. Działała także kawiarenka.
W tym roku w orkiestrze WOŚP po raz pierwszy zagrało prywatne gimnazjum Sapere Aude w Rajszewie. Z tego sztabu 7 wolontariuszy zbierało datki w okolicy szkoły. Gmina Wieliszew nie organizowała swojego sztabu, ale nie oznacza, iż nie grała. Wieliszewianie wspierali sztab legionowski. Pan Piotr Mostowiec zorganizował bieg i rajd rowerowy, który wyruszył z pod hali sportowej w Wieliszewie do legionowskiego Zespołu Szkół na Piaskach. Każdy uczestnik musiał wrzucić na starcie do puszki WOŚP 10 złotych. Wszyscy uczestnicy- a była to całkiem liczna grupa otrzymali pamiątkowe medale. I to tyle o tegorocznym, 24 już graniu. Do zobaczenia za rok SieMa!

 

1

1 880 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Kantyczek” serocki zespół wyróżniony

Od 22 lat w Będzinie organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. Ks. K. Szwarlika w Będzinie.   W...

Zamknij