ggg
ggg ggg

„Razem w czasie pandemii” – wyjątkowa Nagroda Starosty za 2020 r.

Od wielu lat, tradycyjnie na początku każdego roku, Starosta Powiatu Wyszkowskiego przyznawał nagrodę za działalność w zakresie promocji i rozwoju powiatu. Tegoroczna edycja, z uwagi na wyjątkową sytuację, z którą przyszło nam się zmierzyć w ostatnim czasie uhonoruje zaangażowanych w przeciwdziałanie i walkę z pandemią COVID-19 oraz jej skutkami.
Wnioski o przyznanie nagrody można składać do 22 lutego 2021 roku.

Formuła Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego za rok 2020 doceni osoby i podmioty zaangażowane w walkę z pandemią w szczególności za działalność w obszarach profilaktyki i ochrony zdrowia, działalności wspierające lokalną społeczność (w tym działalność charytatywną i wolontariat) a także za inicjatywy i aktywność na rzecz osób potrzebujących wsparcia w trudnym czasie (starszych, samotnych, z niepełnosprawnościami) i bezinteresownej pomocy udzielonej mieszkańcom naszego powiatu.
Za nami trudny rok. W ostatnich miesiącach COVID-19 znacznie zmienił nasze życie. W minionym roku wiele środowisk, firm, instytucji a także osób prywatnych w różnej formie niosło pomoc mieszkańcom i podmiotom z terenu naszego powiatu. Te wspaniałe i całkowicie bezinteresowne gesty ludzkiej solidarności wymagają największego szacunku i uznania – mówi Jerzy Żukowski, Starosta Powiatu Wyszkowskiego. Zdajemy sobie sprawę, że działalność w obszarach kultury, sportu czy przedsiębiorczości, choć narażona na wiele przeciwności, rozwijała się i ubogacała naszą lokalną wspólnotę. Jednak wspólnie z zarządem postanowiliśmy, że tym razem przyznamy nagrodę szczególną i choć w ten symboliczny sposób podziękujemy wszystkim, którzy nieśli pomoc, i wsparcie mieszkańcom naszego powiatu. Do formuły z poprzednich lat z pewnością powrócimy – mówi Starosta.
Nagrody będą przyznane za działalność i osiągnięcia w roku 2020. Jeden wnioskodawca będzie mógł złożyć maksymalnie dwa wnioski. Nominowanymi do nagrody mogą być m.in. osoby fizyczne lub grupy osób, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, instytucje, sołectwa czy firmy. Laureatów nagrody wybierze powołana w najbliższych dniach Kapituła, która oceni ukierunkowanie działań kandydatów na osiągnięcie celów społecznych związanych z walką z pandemią i jej skutkami, rangę osiągnięć i trwałość działań.
Nazwa kategorii, w której przyznamy nagrodę nie jest przypadkowa – wskazuje Leszek Marszał, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego a także Przewodniczący Kapituły Nagrody Starosty. Widzieliśmy w minionym roku wiele pięknych, oddolnych inicjatyw, które zasługują na uznanie. Osobiście odbierałem telefony od osób i przedstawicieli firm, które zgłaszały gotowość niesienia pomocy naszym mieszkańcom, szpitalowi, szkołom czy placówkom. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że takich cichych bohaterów, wolontariuszy i dobrych dusz jest wśród nas więcej. Udowodniliśmy, że byliśmy w tym szczególnym czasie razem, a taka postawa bez wątpienia zasługuje na wyróżnienie. W tym roku zrezygnowaliśmy z nagród pieniężnych i przyznawania miejsc, w dowód uznania wręczymy nagrodzonym pamiątkowe statuetki. W przyszłym roku postaramy się wrócić do poprzedniej formuły plebiscytu i przyznać nagrody we wszystkich kategoriach za działalność prowadzoną zarówno w roku 2020, jak i 2021.
Wnioski w zaklejonych kopertach należy składać w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Wyszkowie (pokój 39 – kancelaria) w terminie do dnia 22 lutego do godz. 16.00. Regulamin Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego za rok 2020 w kategorii „Razem w czasie pandemii” i wzór wniosku dostępne są na stronie internetowej starostwa pod adresem www.powiat-wyszkowski.pl. Z uwagi na sytuację, wręczenie nagród odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie panujących reżimów sanitarnych i obostrzeń nałożonych na organizatorów przedsięwzięć o charakterze kulturalno-rozrywkowym. Pytania dotyczące składania wniosków i przeprowadzenia procedury prosimy kierować do Wydziału Promocji i Rozwoju
promocja@powiat-wyszkowski.pl, tel. 29 743-59-03.

/Starostwo Powiatowe w Wyszkowie/

161 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zainaugurowano międzypowiatowe obchody 200. rocznicy urodzin Cypriana Norwida

29 stycznia br. w Pałacu w Chrzęsnem oraz 31 stycznia br. w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na warszawskim Kamionku zainaugurowano...

Zamknij