ggg
ggg

Rafał Kowalczyk wójt gminy Wąsewo na podium plebiscytu „Wójt Roku 2018”

Konkurs na Wójta Roku organizowany jest od osiemnastu lat przez Redakcję Audycji Rolnych oraz Telewizję Polską. Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W bieżącej edycji wśród dziesiątki finalistów nominowanych do nagrody znalazł się Rafał Kowalczyk – wójt gminy Wąsewo z powiatu ostrowskiego.

Uroczysta Gala „Wójta Roku 2018” odbyła się w sobotę, 6 kwietnia w siedzibie Telewizji Polskiej. Kapituła konkursu „Wójt Roku 2018” wyłoniła dziesięciu finalistów, spośród których został wybrany Wójt Roku. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz lokalnej społeczności. Plebiscyt od osiemnastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk samorządowych oraz widzów TVP.
Celem plebiscytu jest wyłonienie wójta, który w minionym roku mógł poszczycić się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Wśród nominowanych był również wójt z jednej z gmin powiatu ostrowskiego – Rafał Kowalczyk. Inicjatywa zgłoszenia wójta do konkursu wyszła ze środowiska rolniczego i organizacji pozarządowych gminy Wąsewo w imieniu, których zgłoszenia dokonała Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Sąsiad”.
Organizacją konkursu zajęła się Telewizja Polska – Redakcja Rolna Programu Pierwszego. Sylwetki wójtów były prezentowane na antenie od 11 do 25 marca. W tym czasie obradowała też komisja konkursowa i trwało głosowanie sms-owe.
Kapituła konkursu na „Wójta roku 2018”, po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszonych kandydatur, postanowiła zakwalifikować do finału następujące osoby (kolejność alfabetyczna):
Pan Bałaban Mariusz gmina Besko woj. podkarpackie,
Pani Bernat Marzena gmina Brody woj. świętokrzyskie,
Pan Blacha Lesław gmina Gołcza woj. małopolskie,
Pan Jarzębak Robert gmina Dobroń woj. łódzkie,
Pan Jędruch Ryszard gmina Tryńcza woj. podkarpackie,
Pan Kopacz Sławomir gmina Bieliny woj. świętokrzyskie,
Pan Kowalczyk Rafał Józef gmina Wąsewo woj. mazowieckie,
Pan Sabak Waldemar gmina Górzno woj. mazowieckie
Pan Troć Jerzy gmina Kodeń woj. lubelskie,
Pan Uszyński Piotr gmina Klukowo woj. podlaskie.
My jednak kibicowaliśmy wójtowi z gminy Wąsewo Rafałowi Kowalczykowi i gratulujemy mu osiągnięć, i wejścia do dziesiątki finalistów plebiscytu. Poprosiliśmy też wójta Rafała Kowalczyka o kilka słów podsumowania.
Wójt Rafał Kowalczyk:
Szczerze powiedziawszy to nigdy nie sądziłem, że moja samorządowa droga zaprowadzi mnie do pierwszej dziesiątki tak prestiżowego plebiscytu. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, przemiłe wyróżnienie, dostrzeżenie tego, co robię, ale i dodatkowy elementem motywujący do jeszcze lepszej pracy na rzecz mieszkańców. Praca, którą na co dzień wykonuję to jest działanie zespołowe, więc sukces ten jest dziełem wielu osób. Myślę, że jest to również promocja środowiska, dla którego pracuję. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego sukcesu przyczynili.
Podczas Gali, która odbyła się 6 kwietnia 2019 r. w siedzibie TVP, z rąk prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego statuetkę Wójta Roku 2018 odebrał Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza (woj. podkarpackie).
/Janina Czerwińska/

2 060 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak ożywić miasto? A może zmienić centrum lub jedną ulicę Ostrowi Mazowieckiej w tętniące życiem przestrzenie?

W ubiegły czwartek, 11 kwietnia w Jatkach odbyło się spotkanie robocze dotyczące projektu „Żywej Ulicy”. Spotkanie poświęcone ożywieniu części jeszcze...

Zamknij