ggg
ggg ggg

Radzymińska „Dwójka” wreszcie będzie miała pełną infrastrukturę sportową!

W ubiegłą środę, 7 kwietnia burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał umowę z firmą „Ziel-Bud” Wojciech Rukat z Warszawy, na budowę zespołu sportowo-rekreacyjnego wraz z zagospodarowaniem otoczenia przy Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

– Radzymińska „Dwójka” wreszcie będzie miała pełną infrastrukturę sportową i nowoczesne otoczenie. Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny świetnie uzupełni wcześniejsze inwestycje tj. budowę hali sportowej i rozbudowę szkoły. Ten fantastycznie zapowiadający się obiekt posłuży nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom okolicy, gdyż zamierzamy go udostępniać także po godzinach pracy szkoły – powiedział burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, podczas ubiegłośrodowego spotkania.
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie powstaną dwa boiska – boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej, dostosowane m.in. do rozgrywek piłki ręcznej i koszykówki.
Ponadto w zakres przedsięwzięcia wchodzi budowa sensorycznego placu zabaw i infrastruktury towarzyszącej, w tym m.in.: oświetlenia, miejsc parkingowych, poszerzenia chodnika wzdłuż ul. M. Skłodowskiej-Curie, urządzenia zieleni. Dodatkowym zadaniem, po uzyskaniu przez gminę zamiennego pozwolenia na budowę, będzie budowa bieżni o długości 100 m wzdłuż ul. Kochanowskiego.
W uroczystym podpisaniu umowy udział wzięli przedstawiciele samorządu, szkoły i mediów. Postępy inwestycyjne w Radzyminie chwalił m.in. Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego p. Paweł Dąbrowski,. W imieniu nauczycieli, rodziców i uczniów nadzieję na sprawną realizację inwestycji wyraziła Dyrektor Szkoły p. Hanna Baryłka, której towarzyszyła delegacja Rady Rodziców.
Na sali obecni byli również: p. Wiesław Solarz i p. Izabela Paciorek – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Tadeusz Jędrasik – radny Rady Miejskiej, p. Krzysztof Dobrzyniecki –wiceburmistrz Radzymina i p. Wojciech Rukat, właściciel firmy „Ziel-Bud”, która ma w swoim portfolio wiele zrealizowanych projektów boisk i obiektów sportowych, (m.in. w Warszawie i w Markach).
Kontrakt na budowę kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. E. Czartoryskiej w Radzyminie ma wartość niespełna 2,6 mln zł, z czego blisko 800 tys. zł stanowi dofinansowanie zewnętrzne, które gmina uzyskała z programu „Sportowa Polska”, prowadzonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Umowa zakłada zakończenie budowy do końca roku 2021.
/Dominika Krzyżanowska-Kidała, R.L./

202 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wkrótce ruszy punkt szczepień masowych w Legionowie

Trwają przygotowania do uruchomienia punktu szczepień masowych w Legionowie. Gmina Legionowo wystąpiła w tej sprawie z wnioskiem do Wojewody Mazowieckiego....

Zamknij