ggg
ggg
ggg ggg

Radość z otwarcia nowego skrzydła przedszkolnego w Starych Załubicach

W miniony poniedziałek, 3 grudnia uroczyście otwarto nowe skrzydło budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach (gm. Radzymin). W nowoczesnych, w pełni wyposażonych pomieszczeniach będzie uczyć się i bawić setka przedszkolaków. Dzięki nowej przestrzeni cała szkoła może lepiej zorganizować pracę, a dzieci będą kształcić się w bardziej komfortowych warunkach.

Ubiegłoponiedziałkową uroczystość otwarcia, poprowadził dyrektor Edward Biernacki, który kieruje szkołą w Starych Załubicach od przeszło 40 lat. Jak podkreślił we wstępie, jest to kolejna w historii załubickiej szkoły rozbudowa, dzięki której dzieci zyskują coraz lepsze warunki do nauki.
Dyrektor Biernacki podziękował władzom gminy – burmistrzowi i radnym, jak również wykonawcom i zespołowi ds. inwestycji w radzymińskim magistracie za dobrą współpracę podczas całego przebiegu budowy nowej części szkoły.

Satysfakcja i podziękowania na oficjalnym otwarciu

Za oddanie do użytku długo oczekiwanej inwestycji i za spełnienie obietnic wyborczych sprzed 4 lat podziękowali burmistrzowi Radzymina Krzysztofowi Chacińskiemu i dyrekcji szkoły przedstawiciele rodziców. Burmistrz w swoim wystąpieniu odniósł się właśnie do potrzeb rodziców, którzy mogą teraz zostawić swoje dzieci pod dobrą opieką, w dobrych warunkach nawet na cały dzień, a nie jedynie na 5 godzin, jak to miało miejsce wcześniej. – Rozbudowa placówek edukacyjnych była i jest moim priorytetem wobec rosnących potrzeb mieszkańców – dodał tuż po uroczystości burmistrz Chaciński.
W części oficjalnej głos zabrali również: Cezary Wnuk – nowy wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego oraz Zbigniew Jabłoński, radny i przedstawiciel Starych Załubic w Radzie Miejskiej w Radzyminie. Po symbolicznym przecięciu wstęgi aktu poświęcenia nowego budynku przedszkolnego dokonał ks. Wojciech Stępień, a następnie zwrócił się w ciepły sposób do zebranych dzieci, którym życzył mądrości. Przedszkolaki i ich nauczyciele otrzymali też prezenty – nowe, kolorowe zabawki i przybory edukacyjne – od dyrektorów pozostałych placówek edukacyjnych w gminie Radzymin oraz od firm wykonawczych.
Podczas całej uroczystości panowała radosna atmosfera, inwestorzy i wykonawcy nie kryli satysfakcji z pozytywnego zakończenia inwestycji. Dobry nastrój towarzyszył również rodzicom i dzieciom, które nie kryły radości z tego, że zyskały nowoczesne przedszkole.
Głównym wykonawcą budowy nowego skrzydła przedszkolnego przy szkole w Starych Załubicach była firma Hydrotech-Instal z Radzymina. Wiceprezes firmy, p. Jarosław Czaplicki podkreślił w swoim wystąpieniu dobrą współpracę z gminą i dyrekcją szkoły, dzięki czemu rozwiązywano problemy i wyzwania, jakie pojawiały się w trakcie budowy.
Nowe skrzydło przedszkolne zaprojektował p. Stanisław Sujkowski z firmy Dom-Bud, a nadzór nad inwestycją sprawował p. Kazimierz Bogusz z firmy ,,Kazimierz” Nadzór i Doradztwo Budowlane.

Występy najmłodszych i poczęstunek okolicznościowym tortem

Pozytywne wrażenia uczestników uroczystości spotęgował pięknie przygotowany program artystyczny o nowym przedszkolu. Zgromadzeni goście i rodzice ze wzruszeniem słuchali piosenek i wierszy w wykonaniu najmłodszych. Wspaniały występ zakończył oficjalną część programu.
Następnie dzieci udały się na obiad, a zaproszeni goście na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Starych Załubicach. Nowa sala do ćwiczeń ruchowych zamieniła się na tę chwilę w salę bankietową, w której królował okolicznościowy tort (na tyle okazały, że starczyło go także na deser dla najmłodszych).
Wygoda w nowej części szkoły

Warto w tym miejscu nadmienić, iż w nowo wybudowanym skrzydle przedszkolnym znajdują się przestronne pomieszczenia dla stu dzieci, kuchnia cateringowa i pełne zaplecze edukacyjne oraz pomocnicze. Pierwsze piętro mieści cztery sale przedszkolne wraz z łazienkami, dostosowanymi dla dzieci, pokój opieki medycznej, pokój terapeutyczny, pomieszczenia biurowe, techniczne i magazynowe. Na parterze znajduje się większa sala do zajęć ruchowych z magazynem i zespołem sanitarnym, pomieszczenia cateringu, szatnia oraz pomieszczenia administracyjne i socjalne. Wszystko połączone jest windami – osobową dla dzieci i opiekunów oraz cateringową – dla wygody podawania dzieciom posiłków. Radosne kolory wykończenia wnętrz i dostosowane do potrzeb maluchów elementy wyposażenia sprzyjają zabawie i nauce.
Ponadto na dziedzińcu przy skrzydle przedszkolnym powstał nowy plac zabaw. Zbudowano też dodatkowe miejsca parkingowe i podjazdy, a także odwodnienie i zbiornik przeciwpożarowy. Przebudowano niezbędne instalacje.
Na zakończenie dodajmy, że w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach uczy się obecnie ok. 400 dzieci, w tym około setki w oddziale przedszkolnym. Dzięki temu, że przedszkolaki mają już do dyspozycji niezależne od reszty szkoły skrzydło, starsi uczniowie również zyskali więcej przestrzeni do nauki, co przysłuży się lepszej organizacji pracy szkoły.

/Dominika Krzyżanowska-Kidała/ rl foto: Zbigniew Pachulski/

1 669 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w radzymińskich przedszkolach: „Piotruś Pan” i „Piotruś Pan – Nibylandia”

Setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę, była świetną okazją do lekcji patriotyzmu także dla przedszkolaków z przedszkoli: Piotruś Pan oraz...

Zamknij