ggg ggg ggg ggg

Rada Powiatu Wołomińskiego chce ograniczenia ruchu TIR-ów na drodze nr 8 w Markach… (04.12.2012)

Dziesięcioma głosami poparcia, przy 9 wstrzymujących i 3 sprzeciwach radni powiatu wołomińskiego przyjęli w ubiegły czwartek 29 listopada stanowisko w sprawie ograniczenia  ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki.

Na wniosek radnych: Marty Rajchert i Sylwii Matusiak, Rada Powiatu Wołomińskiego wprowadziła do porządku obrad, a następnie przyjęła w formie uchwały – stanowisko w sprawie natężenia ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki. Na mocy przyjętej uchwały starostwo zobowiązane zostało do zwrócenia się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z apelem o wprowadzenie ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 16 ton przejeżdżających przez miasto Marki w godzinach szczytu, tj. 6.00-10.00 oraz 14.00-20.00. W uchwale zwrócono uwagę, że znaczny i głównie tranzytowy ruch ciężkich pojazdów jest problemem nie tylko dla kierowców, ale również dla mieszkańców miasta. Ogromne korki spowodowane ruchem tranzytowym paraliżują to miasto przez cały dzień, utrudniając tym samym mieszkańcom Marek, a także mieszkańcom sąsiedniego Radzymina codzienny dojazd do pracy, szkoły czy lekarza.
/opr. R.L., foto: P. Kaczorek/

5 953 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Amatorski Turniej Siatkówki (04.12.2012)

Dnia 1.12.2012r. w Zespole Szkół nr 4 w Wołominie na nowo otwartej pięknej sali gimnastycznej odbył się Amatorski Turniej Siatkówki...

Zamknij