ggg ggg ggg

Rada Gminy nadała tytuł i odznaczenie „Zasłużony dla Gminy Wieliszew”

Podczas dwudziestej dziewiątej sesji, zwołanej w trybie nadzwyczajnym Rada Gminy Wieliszew przychyliła się do wniosku wójta Pawła Kownackiego i opowiedziała się za nadaniem tytułu oraz odznaczenia „Zasłużony dla Gminy Wieliszew” panu Jackowi Banaszkowi.

Nadzwyczajna, XXIX sesja Rady Gminy Wieliszew, podczas której wieliszewscy radni opowiedzieli się za nadaniem panu Jackowi Banaszkowi tytułu wraz z odznaczeniem „Zasłużony dla Gminy Wieliszew”, odbyła się w czwartek, 25 lutego.
W uzasadnieniu do wniosku złożonym przez wójta Pawła Kownackiego napisano:
„Pan Jacek Banaszek jest od urodzenia związany z Wieliszewem, tutaj również uczęszczał do Szkoły Podstawowej. W 1990 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Legionowie, jest absolwentem Pedagogiki Ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od ukończenia studiów Pan Jacek Banaszek nieprzerwanie związany jest z wieliszewską oświatą jako nauczyciel, pedagog i wychowawca kolejnych pokoleń młodych mieszkańców Gminy Wieliszew.
Pan Jacek Banaszek również działa na rzecz społeczności lokalnej, w latach 1998-2010 był Radnym Gminy Wieliszew, zasiadając w Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. W latach 2006-2010 pełnił rolę Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Wieliszew oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.
W listopadzie 2011 roku, Pan Jacek Banaszek został mianowany Dyrektorem Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych, która w 2017 r. została przekształcona w Centrum Usług Wspólnych.
Jako radny i jako bezpośrednio odpowiedzialny za oświatę, współtworzył program rozwoju bazy oświatowej, ma swój udział w powstaniu m.in. budynku Gminnego Gimnazjum, hali sportowej w Wieliszewie, rozbudowy Szkół Podstawowych w Łajskach i Janówku Pierwszym, stworzeniu przedszkola w Olszewnicy Starej, budowie Przedszkola Samorządowego w Skrzeszewie. Dzięki ciężkiej pracy Pana Jacka Banaszka, wieliszewska oświata skutecznie i bezboleśnie przechodzi przez reformę i zmianę systemu oświaty. Współtworzył plany dalszych inwestycji oświatowych niezbędnych do zaspokojenia rosnących potrzeb naszej dynamicznie rozwijającej się wspólnoty, m.in. trwająca budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. S. Moniuszki w Łajskach, szkoły podstawowej w Wieliszewie i Olszewnicy Starej czy przedszkola w Michałowie Reginowie i Wieliszewie. Jest współautorem programu nauczania, w Liceum Ogólnokształcącym w Komornicy, klas wojskowych objętych patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.
Staraniami Pana Jacka Banaszka, w Gminie Wieliszew został wprowadzony program stypendialny dla uzdolnionych sportowców, artystów i studentów. Zaczęto organizować półkolonie letnie oraz zimowe, by wspomóc rodziców w opiece nad dziećmi. Od 2014 r. uczniowie ze szkół podstawowych korzystają z dotacji ministerstwa sportu na naukę pływania, od 2017 r. – na gimnastykę korekcyjną. Te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie wytrwała praca i pasja Pana Jacka Banaszka, który w swej codziennej pracy jako dyrektor CUW czy nauczyciel i pedagog, zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro młodego człowieka, współpracowników, nauczycieli czy rodziców.
Wobec, wyżej wymienionych dokonań Pana Jacka Banaszka, na rzecz wspólnoty mieszkańców Gminy Wieliszew, jak i lokalnego samorządu, zasadne jest uhonorowanie Jego osoby tytułem i odznaką „Zasłużony dla Gminy Wieliszew”.”
Na zakończenie dodajmy, że wraz z końcem lutego br., p. Jacek Banaszek przestał pełnić funkcję Dyrektora Centrum Usług Wspólnych, pozostając nauczycielem w jednej z wieliszewskich szkół podstawowych.
Gratulujemy otrzymanego wyróżnienia i życzymy wielu sukcesów na nowej drodze zawodowej.

/opr. KW, źródło: UG Wieliszew/

604 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Razem dla muzeum

Rok 2021 jest wyjątkowo ważny dla miłośników twórczości Cypriana Norwida oraz licznego środowiska norwidologów. Podczas obchodów 200. lecia urodzin naszego...

Zamknij