ggg ggg ggg ggg

Pułtuskie świętowanie – bez Orszaku, ale ze Stajenką z Dzieciątkiem Jezus i Trzema Królami

Tegoroczne Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli w Pułtusku, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju, przebiegło 6 stycznia 2022 r. w innej formie.

Nie odbył się liczny i barwny przemarsz ulicami miasta. Po Mszy Świętej przewidzianej głównie dla dzieci o godz. 10.30 pod bazyliką została pokazana ożywiona szopka, którą zapełniły zwierzęta i tak, jak to było ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem mieszkańcy Pułtuska mogli spotkać Maryję z Dzieciątkiem wraz z Józefem. Przybyli również tego dnia z pokłonem trzej mędrcy ze wschodu – Kacper, Melchior i Baltazar.
Od tej chwili uczestnicy popołudniowych nabożeństw, jak również wszyscy mający takie życzenie, praktycznie aż do zmierzchu, odwiedzali pułtuską szopkę, a kto zechciał, wzorem mędrców mógł oddać pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku.
Po nabożeństwie padło wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem świętujących Pułtuszczan oraz podziękowań z myślą o organizatorach, wygłoszonych przez księdza infułata Wiesława Koska i burmistrza Wojciecha Gregorczyka.
Podczas Mszy Świętej wspaniałą oprawię muzyczną (kolędową), zapewnili uczestnikom pani Karolina Ambroziak i pan Maciej Komorowski.
Dodatkowo pomyślano, żeby przygotować w namiocie obok dla odwiedzających gorącą herbatę, a dla najmłodszych cukierki.
/info UM, oprac. J.Cz./

942 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
BUDŻET W ŁOCHOWIE JEDNOGŁOŚNIE

29 grudnia 2021 roku w trakcie Sesji Rady Miejskiej łochowski samorząd zatwierdził budżet na rok 2022. Dochody gminy ustalono na...

Zamknij