ggg ggg ggg

Przyłącz się do nas, czyli Dzień Ziemniaka w Ochudnie (01.10.2013)

Kolejny, szósty raz w niedzielę 22 września we wsi Ochudno mogliśmy spotkać się przy ognisku, aby wspólnie z mieszkańcami świętować Dzień Ziemniaka.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ochudnie przy pomocy Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi Ochudno w gminie Rząśnik zorganizowała imprezę „Dzień ziemniaka” w ramach projektu „Przyłącz się do nas”.  Projekt został dofinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania Równiny Wołomińskiej, zadanie „Działaj lokalnie”, a zrealizowany 22 września przez społeczność Ochudna. W ramach tego projektu będą jeszcze zorganizowane  dwa spotkania, na które organizatorzy już nas zapraszają. Pierwsze w październiku – spotkanie wielopokoleniowe, dotyczące historii wsi Ochudno oraz gminy Rząśnik. Drugie w listopadzie – zabawa andrzejkowa „Powróżysz mi mamo”.

dscf1811
Dzień Ziemniaka świętowany 22 września 2013 r. zgromadził wiele miejscowych rodzin i z myślą o nich zorganizowano szereg konkursów, m.in.: strzał motyką i kartoflem do bramki, slalom z kijem hokejowym i ziemniakiem, przenoszenie ziemniaka z kosza do kosza na czas, zbieranie i sadzenie ziemniaków na czas, bicie piany. Konkursy prowadził dyrektor biblioteki Gminnej w Rząśniku Sławomir Pierzynowski. Najchętniejszymi uczestnikami były oczywiście dzieci i młodzież. Za udział nagrodzone zostały balonikami i drobnymi gadżetami Nie zapomniano również o dorosłych. Została przygotowana degustacja potraw z ziemniaka. Placki ziemniaczane, przepyszne sałatki, cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Do picia serwowano domowej roboty podpiwek. Na chętnych czekała gorąca grochówka i grill z kiełbaskami. Zabawę na świeżym powietrzu poprzedziły występy dzieci z zespołu ludowego z Pniewa, gorąco oklaskiwany przez publiczność zgromadzoną w wiejskiej świetlicy. Teresa Kulesza organizatorka DNIA ZIEMNIAKA w ramach projektu „Przyłącz sie do nas” w Ochudnie, za pośrednictwem naszej gazety chciałaby podziękować dodatkowym sponsorom imprezy, którymi byli: Wojciech Gałązka, Radosław Pawłowski, Paweł Kołodziejski, Stanisław Aranowski, Mariusz i Jan Napiórkowscy, Roman i Elżbieta Wasylewscy, Stanisława Jakubiak, Paweł Fabisiak, Grzegorz Godlewski, Justyna Nowotka, Ireneusz Kuchta, Jacek Salwin, Dariusz Kulesza, Krzysztof Łada, Stanisław Kulesza, Łukasz, Mariusz, Leszek Szymańscy, Jerzy Książak.  /J.Cz./

Galeria zdjęć

2 709 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W gościnie u księcia Pepi (24.09.2013)

W tym roku mija 250 lat od urodzin oraz 200 lat od śmierci księcia Józefa Poniatowskiego, który w 1794 roku...

Zamknij