ggg

Przeżyli ze sobą pół wieku – Złote Gody w Gminie Tłuszcz

W sobotę, 25 listopada 28 par z terenu Gminy Tłuszcz obchodziło jubileusz „Złotych Godów”, czyli pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego. Wśród jubilatów znalazła się para, która związek małżeński zawarła 60 lat temu, a tym samym obchodziła w tym roku „Diamentowe Gody”- Państwo Krystyna i Jan Fedorczykowie.

fot5Podczas Mszy Świętej w Kościele Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu pary odnowiły przysięgę małżeńską i wysłuchały kazania wygłoszonego przez Jego Ekscelencję Biskupa Pomocniczego Marka Solarczyka, w którym powiedział, że miłość zgromadzonych w dniu dzisiejszym par jest twarda jak skała, której nie da się zniszczyć. Dodał, że co roku z ogromną przyjemnością przyjeżdża do Tłuszcza, aby wraz z parami cieszyć się z pięknego jubileuszu, gdyż jest to jedna z niewielu diecezji, w której odbywa się taka uroczystość. Podziękował władzom za organizację jubileuszu oraz świętowanie wyjątkowego wydarzenia, które jest symbolem wzajemnej wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Każda z par otrzymała od Jego Ekscelencję Biskupa Pomocniczego Marka Solarczyka pamiątkowy list gratulacyjny z życzeniami.
W imieniu wszystkich jubilatów Państwo Danuta i Mieczysław Oleksiakowie podziękowali księdzu biskupowi oraz kapłanom z parafii Przemienienia Pańskiego- proboszczowi Dariuszowi Skwarskiemu oraz wikariuszowi Pawłowi Cudnemu za Eucharystię oraz wygłoszenie Słowa Bożego. Wśród kapłanów znalazł się również proboszcz Parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy Ksiądz Krzysztof Kozera. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewnił chór męski „CantateDeo”.
Dalsza część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, do której udali się Jubilaci wraz z towarzyszącą rodziną, Jego Ekscelencją Biskupem Markiem Solarczykiem, proboszczem Dariuszem Skwarskim, władzami miasta w osobach burmistrza Pawła Bednarczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Gajcego, Zastępcy Burmistrza Waldemara Banaszka oraz Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Romualda Zacharskiego. Dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Wioleta Kur przywitała zgromadzonych gości na uroczystości, po czym Burmistrz Tłuszcza skierował do Jubilatów przemówienie, życząc im jak najwięcej zdrowia, bo ciesząc się dobrym zdrowiem będą w stanie cieszyć się sobą i swoimi najbliższymi. Dodał, że wszyscy mogą brać przykład z jubilatów, gdyż są wspaniałym wzorem do naśladowania dla młodych i tych trochę starszych. Przewodniczący Rady Miejskiej w Tłuszczu Krzysztof Gajcy w imieniu całej Rady Miejskiej życzył wszystkim parom wszelkiej pomyślności i siły, aby mogli cieszyć się swoją miłością i bliskimi- dziećmi, wnukami, prawnukami. Powiedział, że cieszy się, z tak licznego grona, które bierze udział w dzisiejszej uroczystości, gdyż w dzisiejszych czasach niewiele par może obchodzić taką rocznicę. Następnie głos zabrał jeden z Jubilatów Pan Mieczysław Oleksiak, który powiedział, że wyrazy uznania i szacunku należą się kobietom, które pełnią w związku rolę opiekunek ogniska domowego, dbając o mężczyzn, dzieci, wnuki i prawnuki.
Następnie jako symboliczny dowód uznania dla trwałości związku małżeńskiego, a także wartości życia rodzinnego, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk odznaczył 28 par Medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Odznaczenie nadaje się tym parom małżeńskim, które przeżyły w jednym, zgodnym i trwałym związku małżeńskim, co najmniej 50 lat. Państwo Krystyna i Jan Fedorczykowie, którzy obchodzili jubileusz „Diamentowych Godów” otrzymali bukiet kwiatów oraz pamiątkowy dyplom.
Na zakończenie uroczystości pary przy torcie i kawie odśpiewały „Sto lat” życząc sobie, aby każdy z Jubilatów dożył takiego wieku, dzięki czemu będą mogli spotkać się w takim samym gronie za 10 lat podczas obchodów jubileuszu „Diamentowych Godów”.
Jubileusz „Złotych Godów” świętowały następujące pary:
Państwo Krystyna i Antoni Astrabas, Państwo Janina i Ryszard Balcerakowie, Państwo Henryka i Józef Baliccy, Państwo Marianna i Zygmunt Banaszkowie, Państwo Anna i Tadeusz Baranowscy, Państwo Elżbieta i Andrzej Bodel, Państwo Hanna i Kazimierz Cholewińscy, Państwo Maria i Zygmunt Czechowscy, Państwo Alicja i Stefan Garbarczykowie, Państwo Alicja i Jan Jusińscy, Państwo Jadwiga i Tadeusz Juszyńscy, Państwo Zdzisława i Ryszard Michalikowie, Państwo Anna i Jan Oleksiakowie, Państwo Halina i Jan Oleksiakowie, Państwo Jadwiga i Jan Oleksiakowie, Państwo Danuta i Mieczysław Oleksiakowie, Państwo Irena i Zdzisław Polakowie, Państwo Elżbieta i Jan Roguscy, Państwo Wacława i Leszek Rostkowie, Państwo Janina i Henryk Sałańscy, Państwo Teresa i Edward Sienniccy, Państwo Bożenna i Henryk Sobiesiakowie, Państwo Wiesława i Józef Sokołowscy, Państwo Czesława i Zygmunt Stolarczykowie, Państwo Marianna i Franciszek Szydłowscy, Państwo Janina i Zdzisław Śliwa, Państwo Alina i Andrzej Więch, Państwo Janina i Zdzisław Wojda.

/Info/

3 365 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 21.11.2017 roku obchodziliśmy święto wszystkich pracowników pomocy społecznej. Z tej okazji nasi pracownicy mięli zaszczyt uczestniczyć w uroczystości,...

Zamknij