ggg ggg ggg

Przestronne sale, europejski standard… (26.02.2013)

Od poniedziałku 25 lutego 2013 r. w budynku przy ul. Widnichowska 20 w Ostrowi Maz. oficjalnie już swoja siedzibę otworzyły dwie ważne placówki: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. 


W niewielkim, ale żywo zainteresowanym sprawą poprawy działania obu instytucji, gronie osób, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. W przestronnym holu Poradni gości, czyli radnych Rady Powiatu, pracowników starostwa oraz pracowników placówki, witała kierownik poradni Anna Bakuła, starosta Zbigniew Kamiński i dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Andrzej Sawoni. Ponad 120 m2 powierzchni, w tym sala terapii dla dzieci i sale terapeutyczne, pomieszczenia biurowe i socjalne. Jak później mówiła Anna Bakuła: „To jest potrzebna poradnia … Jest tu przestronnie i wygodnie. Nie będzie tak jak dotychczas – jedno malutkie pomieszczenie, wejście z ulicy do Sali terapii. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ze zmieniło się i jest wg najnowocześniejszych standardów”. Zapewniała, że jest bardzo wdzięczna za dobre warunki pracy dla kadry wykwalifikowanej, świetnie przygotowanej do pracy i dla pacjentów, którzy maja przekonanie, że o nich nikt nie dba. O dotychczasowych problemach obu placówek opowiadał również starosta ostrowski Zbigniew Kamiński. PCPR mieścił się na 155 m2 wynajmowanych od Urzędu Miasta, a mieszczących się w MOSiR przy ul. Warchalskiego. Obecnie obiekt to 324 m2 powierzchni. „Udało się zrobić piękna sprawę i dziś przekazać pani dyrektor ten obiekt” – zwracał się do dyrektor PCPR Katarzynie Sobieskiej. Podziękował Zarządowi Powiatu oraz radnym za rozwiązanie tej sprawy z korzyścią dla mieszkańców. Również dyrektor Katarzyna Sobieska dziękowała za tak korzystną zmianę.”To, że jesteśmy tutaj nie tylko pozwoliło pracownikom, ale innym ludziom przebywać w godnych, dobrych warunkach”. Dyrektor SP ZZOZ Andrzej Sawoni zapewniał zebranych, że obecna lokalizacja pozwoliła na rozwiązanie kolejnego problemu, jaki miała podstawowa opieka zdrowotna. Dobrze, że poradnia została przeniesiona w nowe, przestronne i wygodne miejsce, gdyż są to trudni pacjenci i trudne sprawy rozwiązywane. Także przenosząc się w nowe miejsce poradnia pozwoliła na rozwiązanie problemu z poradnią na ul. Okrzei. Po przemówieniach i wspomnieniach zaserwowanych przez burmistrza Ostrowi, nastąpiło ponowne przecięcie wstęgi, tym razem uroczyście ją przecięli: dyrektor PCPR, dyrektor SZP ZZOZ i starosta powiatu ostrowskiego. Po zakończeniu zebranych w nowej Sali gości zaproszono do zwiedzania obiektu oraz na poczęstunek.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

5 801 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radni nie oddadzą diet bo nie mogą (26.02.2013)

Nie było dyskusji na temat prywatyzacji pułtuskiego szpitala. Starosta oczekuje na opinie Związków Zawodowych w tej sprawie. Jak dotychczas brakuje...

Zamknij