ggg

PRYMASOWSKIM SZLAKIEM PAMIĘCI – Rajd motocyklowy

W dniu 17 lipca br. Stowarzyszenie Grupa Motocyklowa Stajnia z Małkini Górnej przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowało rajd motocyklowy do miejsc pamięci związanych z Rodziną Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach tegorocznych obchodów Roku Prymasa Stefana Wyszyńskiego w powiecie ostrowskim.

Nadrzędną ideą rajdu było przybliżenie jego uczestnikom miejsc związanych z Prymasem Tysiąclecia i jego rodziną, znajdujących się na terenie powiatu i poza nim. Odwiedzono miejsce pochówku Prymasa (Bazylika Archikatedralna w Warszawie), jego ojca i brata (cmentarz w Wrociszewie) oraz matki i siostry (Andrzejewo). Podsumowanie rajdu miało miejsce w Zuzeli.
Uczestnicy wysłuchali ciekawych historii dotyczących rodziny Wyszyńskich, działalności Prymasa oraz jego wpływu na losy kraju. Wspomniany rajd cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział 60 osób na 50 motocyklach.
Zadanie publiczne finansowane było ze środków Powiatu Ostrowskiego.
/Info Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej/

601 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budżet Obywatelski na 2021 rok został zrealizowany!

W ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok został zakupiony zestaw narzędzi hydraulicznych do ratownictwa technicznego dla OSP w Małkini...

Zamknij