ggg ggg ggg ggg

PROJEKT „MOBILNE BIURO KARIER”

„Kariera… droga profesjonalnego rozwoju, którą człowiek ma zamiar przejść.”

IMG_6606

Chcąc pomóc naszej młodzieży w podjęciu trudnych decyzji dotyczących dalszego kształcenia oraz wyboru zawodu Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Stoczek podjęło się realizacji projektu pn. „Mobilne Biuro Karier”. Projekt jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zadanie rozpoczęło się od 01.06.2016r. i potrwa do 15.12.2016 r.

Koszt całkowity projektu wynosi 9.000,00 zł w tym: dofinansowanie – 6.500,00, wkład własny finansowy – 200,00 zł oraz wkład własny osobowy – 2.300,00 zł jako wolontariat.

W projekcie bierze udział 9 gimnazjów z terenu powiatu węgrowskiego:

1. Publiczne Gimnazjum w Stoczku
2. Publiczne Gimnazjum w Łochowie
3. Zespół Szkół w Gwizdałach
4. Gimnazjum w Sadownem
5. Gimnazjum w Miedznej
6. Publiczne Gimnazjum w Kamionnej
7. Gimnazjum w Ostrówku Węg.
8. Zespół Szkół w Wierzbnie
9. Zespół Szkół w Krypach

W chwili obecnej Stowarzyszenie jest już na półmetku realizacji zadania, w tym czasie spotkaliśmy się z grupami młodzieży z różnych szkół powiatu i przeprowadziliśmy liczne spotkania z zakresu doradztwa zawodowego. W projekcie zaplanowane są też m. in. warsztaty planowania kariery, warsztaty aktywizacji zawodowej oraz konferencja.

Cały projekt ma na celu wsparcie uczniów gimnazjów w wyborze odpowiedniej szkoły oraz ich przyszłej kariery zawodowej. Proponowane w programie działania kierowanie są do uczniów klas III gimnazjum szczególnie narażonej na wykluczenie zawodowe z terenu obszarów wiejskich powiatu węgrowskiego.

1 344 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szansa na dodatkowe środki na termomodernizację budynków mieszkalnych

Dwudziesta szósta sesja Rady Miasta, która odbyła się 25 października, została zwołana na wniosek burmistrza Jerzego Bauera. W budżecie miasta...

Zamknij