ggg ggg ggg

Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Powiatu Pułtuskiego

W miniony piątek 16 lutego 2024 r. w sali Cechu Rzemiosł Różnych w Pułtusku spotkali się działacze PiS, którego głównym celem była prezentacja kandydatów na radnych do Rady Powiatu Pułtuskiego w zbliżających się wyborach samorządowych, które zaplanowano na 7 kwietnia bieżącego roku.

Spotkanie poprowadził poseł na Sejm RP Henryk Kowalczyk. Przywitał zebranych kandydatów, przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości oraz media. Następnie zapraszając każdego z kandydatów przedstawiał ich jednocześnie podając podstawowe dane. Wystąpienie wielokrotnie wzbogacał o kilka ciepłych lub żartobliwych, dodatkowych informacji na temat prezentowanego kandydata.
Kandydatów przedstawiano w kolejności na liście oraz z podziałem na okręgi. Prezentacja kandydatów w okręgu każdorazowo kończyła się wspólnym zdjęciem. Poniżej prezentujemy okręg w jakim będą startowali kandydaci na radnych powiatowych oraz podstawowe informacje na ich temat. W trakcie kampanii wyborczej planowane będą spotkania z mieszkańcami oraz materiały wyborcze prezentujące więcej szczegółów na temat osób ubiegających się o wybór na radnego.
O funkcję radnego Powiatu Pułtuskiego zawalczą:
Okręg nr 1 – Gmina: Świercze, Gzy

Małgorzata Chełstowska
Nauczyciel historii, wos-u w Szkołach Podstawowych w Świerczach i Strzegocinie. Rodowita mieszkanka Gminy Świercze. Wieloletnia radna:radna Rady Gminy 2010 – 2014, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Spraw Społecznych; radna Rady Powiatu – 2014-2018; radna Rady Powiatu – 2018 – 2024 – przewodnicząca Komisji Polityki Regionalnej.

Dariusz Raźniewski
Żonaty, posiada wykształcenie wyższe techniczne oraz studia podyplomowe w zakresie administracji. Zamieszkuje na terenie gminy Świercze od urodzenia, obecnie w miejscowości Wyrzyki. Pracuje w Urzędzie Gminy Świercze od 23 lat. Na początku na stanowisku informatyka, później w zarządzaniu kryzysowym i ewidencji ludności. Obecnie od 14 lat na stanowisku Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.
Z racji wykonywanej pracy nie są mu obce sprawy samorządu gminnego, jak i powiatowego oraz problemy i potrzeby mieszkańców.

Roman Niesłuchowski
Żonaty, 2 dzieci. Rolnik prowadzący średniej wielkości gospodarstwo we wsi Grochy-Imbrzyki. Wieloletni sołtys wsi.

Ewa Pilińska
Mężatka, dwójka dzieci. Z zawodu ekonomistka, mieszkanka gminy Gzy.

Rafał Niesłuchowski
Żonaty, dwie córki, wykształcenie wyższe kierunkowe: ochrona środowiska.
Wspólnie z żoną Dorotą prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 105 ha,
uzyskali tytuł mistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2021 w kategorii ROLNICY.
Przedstawiciel Gminy Świercze w Izbach Rolniczych od 2015 roku.
Sołtys wsi Bylice od 2015 roku.
Okręg nr 2 – Gmina: Pokrzywnica, Winnica

Paweł Kowalczyk
Żonaty, dwóch synów. Mieszkaniec gminy Winnica. Pracuje jako informatyk. Członek Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lider Winnica”. Wieloletni prezes Zarządu Stowarzyszenia „Nasza Winnica”.

Ewa Lewandowska
Od 22 lat szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Od 20 lat razem z mężem prowadzi gospodarstwo rolne. Z wykształcenia technik ekonomista. Sołtys wsi Łępice od 5 lat.
Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łępicach ,,Wesołe Dziewczyny”.

Anna Skok
Główna księgowa, obecnie na emeryturze. Mieszkanka Dzierżenina gm. Pokrzywnica. Dwójka dzieci.

Zenon Wiadrowski
Mieszkaniec Kępiastego, gm. Pokrzywnica. Od 2015 roku sołtys wsi.
Od 2018 r. radny gminy. Emeryt. Organizator spotkań historyczno-patriotycznych dla dorosłych i młodzieży. Uczestnik rekonstrukcji historycznych. Pielęgnuje tradycje, wraz z żoną Teresą dba o pomniki. Ojciec trójki dzieci i dziadek 4 wnuków.

Dariusz Kozłowski
Rolnik zamieszkujący we wsi Powielin gm. Winnica. Żonaty, troje dorosłych dzieci.
Okręg nr 3 -Gmina: Obryte, Zatory

Mirosław Barszcz
Związany ze służbami finansowymi
i samorządowymi. Społecznik.
Wieloletni radny różnych szczebli.
W I kadencji kształtowania się samorządu radny Rady Gminy, w ostatniej – radny Rady Powiatu , przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa.

Marcin Król
Wraz z żoną prowadzi gospodarstwo rolne, ojciec 5-ciorga dzieci. Sołtys wsi Mystkówiec-Szczucin. Absolwent SGGW w Warszawie, obecnie student 4 roku Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich na wydziale administracja. Członek Mazowieckiej Izby Rolniczej (2 kadencja). Od 9 lat w prezydium Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-przedszkolnym w Pniewie. Rycerz Świętego Jana Pawła II w Chorągwi w Pniewie.

Magdalena Lusa
Mężatka, jedno dziecko. Uzyskała tytuł inżyniera na SGGW w Warszawie na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Od 2006 r. mieszkanka Psar. Od września 2023r. wicedyrektor szkoły ponadpodstawowej w Serocku. Interesuje się kulturą, historią i tradycją, a także szeroko pojętą gastronomią.

Paweł Falba
Wykształcenie wyższe w kierunku pedagogika społeczno-wychowawcza. Od 30 lat pracownik DPS-u Obryte.
Radny Gminy Obryte od 2010 r. (3 kadencje).

Katarzyna Skowrońska
Mężatka, dwoje dzieci. Od 15 lat pracownik banku. Prywatnie interesuje się książką, sportem-basen oraz spacery. Chętnie udziela się w wolontariacie na rzecz pomocy innym osobom – wolontariat pracowniczy.
Okręg nr 4 -Gmina: Pułtusk

Krystyna Estkowska
Mężatka, 3 dorosłe córki. Radna Powiatowa przez wszystkie kadencje funkcjonowania powiatu. Długoletnia dyrektor Zespołu Szkół nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Pułtusku-Popławy.

Krzysztof Łachmański
Żonaty. Dwoje dzieci. Wieloletni dyrektor PSP nr 4 w Pułtusku.
Radny Rady Powiatu. Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Paweł Brodzki
Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, pedagog, menadżer sportu i trener I klasy piłki nożnej z licencją UEFA A. Nauczyciel w szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku. Wieloletni zawodnik, a następnie trener MLKS Nadnarwianka. Założyciel UKS Młode Orły Nadnarwianki, w którym obecnie pełni funkcję prezesa oraz trenera koordynatora. Radny Powiatowy obecnej kadencji.

Kamil Grabowski
Pułtuszczanin. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pułtusku. Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dyplomowany nauczyciel i wieloletni piłkarz Pułtuskiej Nadnarwianki.

Ewa Bochenek
Emerytowana nauczycielka języka polskiego. Przez 13 lat pełniła funkcję dyrektora PSP im. Bł. Jana Pawła II. Mężatka, dwoje dorosłych dzieci.

Grzegorz Sakowski
Urodzony w Gdańsku. Absolwent Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku o kierunku pedagogika. Żonaty, dwoje dzieci. Obecnie pracuje w ZSCKR w Golądkowie jako nauczyciel przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo spełnia się jako żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Justyna Ostrowska
Mężatka, matka 3 dzieci. Wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Pułtusku. Obecnie funkcjonariusz służb mundurowych.

Wojciech Zrayko
Absolwent Akademii Sztuki Wojennej, podoficer Wojska Polskiego. Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej Ziemi Pułtuskiej, członek Zarządu Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce, członek Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Pracował jako ekspert w MSWiA, a także zasiadał w Radzie Doskonalenia Systemu Oświaty. Zawodowo obsługiwał jednostki samorządu terytorialnego w firmie consultingowej. Wyróżniony Medalem Pro Patria przez szefa UdsKiOR.

Danuta Dublewska
Emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Przemiarowie.

Damian Jaworski
Pułtuszczanin. Wykształcenie wyższe na kierunku administracja publiczna. Urzędnik na stanowisku specjalista do spraw kontroli w Zarządzie Oczyszczania Miasta Stołecznego Warszawy. Od 2011 roku naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, gdzie oprócz kierowania jednostką operacyjno-techniczną zajmuje się pozyskiwaniem środków finansowych na realizację różnego rodzaju inwestycji w OSP.
Po zakończeniu prezentacji wszystkich kandydatów zaproszono do wspólnego zdjęcia.

/Janina Czerwińska/

271 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy samochód gaśniczy
dla OSP Ostrówek

W dniu 17 lutego 2024 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku (gm. Łochów) odbyło się oficjalne przekazanie i...

Zamknij