ggg ggg ggg

Prezentacja kandydata
na burmistrza Miasta Pułtuska
oraz kandydatów do Rady Miejskiej
w wyborach samorządowych 2024 r.

20 lutego 2024 r. w CECH- u odbyło się spotkanie, w trakcie, którego zostali przedstawieni kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusz Osica – Razem dla Pułtuska.

Prezentację poprowadził Mariusz Osica kandydujący w wyborach samorządowych na funkcję burmistrza Pułtuska. Przywitał zebranych oraz podał cel konferencji prasowej – przekazanie informacji i przedstawienie kandydatów startujących z KWW Mariusz Osica – Razem dla Pułtuska w nadchodzących wyborach do samorządu Pułtuska, które odbędą się 7 kwietnia 2024 r. Kandydaci pochodzą z różnych środowisk prawicowych. Spotkanie rozpoczął od kilku słów na temat swojej decyzji o startowaniu w wyborach na burmistrza Pułtuska. Mariusz Osica, pułtuszczanin jest obecnie radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Zawodowo jest związany ze sportem, to wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w pułtuskiej SP 4 oraz trener młodych pływaków w Uczniowskim Klubie Sportowym Posejdon.
Jak podkreślał kandydat na burmistrza Miasta Pułtusk Mariusz Osica w swojej wypowiedzi:
„Nie kandyduję pod szyldem żadnej konkretnej partii, ponieważ nie jestem kandydatem jednego ugrupowania politycznego. Komitet Wyborczy Wyborców Mariusz Osica „Razem dla Pułtuska” to lokalne porozumienie środowisk prawicowych oraz osób bezpartyjnych, które chcą razem, skutecznie działać na rzecz Pułtuska. Cieszę się, że popiera mnie wiele różnych środowisk niezwiązanych z partiami politycznymi”.
Głównym celem kandydata jest wprowadzenie możliwości swobodnego dialogu władzy z mieszkańcami: „Czas, aby ratusz był miejscem otwartym, dostępnym, miejscem spotkań, rozmów i wspólnych działań. Tylko w ten sposób, dzięki sprawnej komunikacji z mieszkańcami sprawimy, że Pułtusk stanie się lepszym miejscem do życia, pracy, rozwoju i inwestycji”. Zapewnił, że więcej informacji o programie i tego, co chciałby zaproponować mieszkańcom będzie przekazywał w trakcie kolejnych spotkań.
Konwencja wyborcza kandydata na burmistrza Pułtuska odbędzie się 3 marca. Planuje wtedy przedstawić swój program wyborczy, a w nim konkretne pomysły i realne plany na rozwój Gminy i Miasta Pułtusk.
Następnie przedstawił osoby, które będą startować w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Pułtusku. Zebrani wysłuchali również bardziej szczegółowych informacji na temat życia zawodowego, działalności społecznej i politycznej, itp. kandydata na burmistrza.
Poniżej zamieszczamy listy z podziałem na okręgi oraz informacje o kandydatach:
OKRĘG Nr 1

 1. Michał Kisiel
  Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku, radny Rady Miejskiej w Pułtusku, członek Zarządu Oddziału Północno-Mazowieckiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Wykształcenie wyższe, absolwent MBA. Żona Katarzyna, ojciec trojga dzieci i szczęśliwy dziadek trojga wnucząt.
 2. Franciszek Piórek
  Wykształcenie średnie. Emeryt, rolnik, honorowy Prezes OSP Trzciniec, wieloletni radny Rady Miejskiej, przewodniczący Komisji Regionalnej. Szczęśliwy mąż i ojciec.
 3. Edward Łaszczych
  Radny obecnej kadencji. Obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz III kadencji. Prezes honorowy OSP w Grabówcu. Wykształcenie ekonomiczne – organizacja i zarządzanie przedsiębiorstw rolnych.
 4. Cezary Kordowski
  Radny obecnej kadencji. 50 lat, wykształcenie średnie, prowadzi gospodarstwo rolne. Członek Zarządu OSP Głodowo. Żonaty, ojciec wspaniałego syna.
 5. Agnieszka Zaleska
  Wykształcenie wyższe. Główny specjalista w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Pułtusku z siedzibą w Golądkowie. Radna Rady Miejskiej w Pułtusku VII kadencji. Członkini KGW ,,Niezapominajka” w Lipnikach Starych. Mężatka, mama dwójki dzieci.
 6. Ewa Wiązowska
  Wykształcenie wyższe. Ukończyła kierunek: finanse przedsiębiorstw. Od wielu lat pracuje, jako Główna Księgowa w Nadleśnictwie Pułtusk. Zaangażowana w lokalne inicjatywy społeczne. Interesuje się historią i geopolityką.
 7. Ewelina Melnicka
  Rodowita Pułtuszczanka. Z wykształcenia mgr doradztwa zawodowego i polityki socjalnej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu placówki edukacji pozaszkolnej. Inicjatorka i uczestniczka projektów edukacyjno-społecznych. Obecnie wychowawca świetlicy i nauczycielka techniki w PSP nr 4 w Pułtusku. Zaangażowana w wiele projektów i otwarta na współpracę. Szczęśliwa żona i matka trójki dzieci.
 8. Anna Goździewska
  Absolwentka Policealnego Studium Zawodowego: Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstw. Obecnie emerytka. Założycielka i Przewodnicząca KGW ,,NAREW” w Kacicach. Mężatka, matka dwójki dorosłych dzieci.
 9. Bogusław Jerzy Wiśniewski
  Żonaty, trójka dzieci, wykształcenie wyższe. Jest Wielkim Rycerzem Zakonu św. Jana Pawła II. Od 16 lat pracownik samorządowy Urzędu Miejskiego w Pułtusku. Ostatnio sprawował stanowisko Komendanta Straży Miejskiej. Podczas wykonywania obowiązków zainicjował i współtworzył Przechowalnię Miejską dla psów w Pułtusku. Od 24 lat pełni funkcję kuratora sądowego. Bliskie są mu problemy osób z niepełnosprawnościami.

OKRĘG Nr 2

 1. Bogdan Pieńkos
  Pułtuski przedsiębiorca, wieloletni radny Rady Miejskiej w Pułtusku. Żonaty, ojciec trzech synów.
 2. Sławomir Krysiak
  Nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku, prezes i trener Młodzieżowego Klubu Sportowego Pułtusk, wieloletni radny Rady Miejskiej.
 3. Adam Maicki
  Wykształcenie średnie, wiek: 54 lata. Żonaty, ojciec trójki dzieci, a także szczęśliwy dziadek. Od urodzenia związany z Miastem i Gminą Pułtusk. Radny mijającej kadencji. Aktywny działacz społeczny i wolontariusz. Organizator pikników i zabaw dla dzieci. Członek ,,Klubu Gazety Polskiej” w Pułtusku. Człowiek dbający o upamiętnianie polskiej historii i jej bohaterów.
 4. Wanda Koniecka-Pieńkos
  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Emerytowana nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi. Prowadziła warsztaty, szkolenia i kursy dla nauczycieli. Inicjatorka i organizatorka wielu uroczystości historyczno-patriotycznych. Za pracę zawodową i społeczną odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, a także Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Uhonorowana nagrodą Ministra Edukacji i wieloma innymi nagrodami. Posiada duże doświadczenie w społecznej pracy w związkach zawodowych. Mężatka, szczęśliwa w życiu rodzinnym. W pracy społecznej wspierana przez męża Zdzisława, historyka i trenera.
 5. Robert Stańkowski
  45 lat, wykształcenie średnie techniczne. Prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą – usługi kierowcy autobusu. Żona, trójka dzieci. Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.
 6. Hanna Socharska
  64 lata, emerytka, wykształcenie średnie. Współwłaścicielka sklepu rybnego w Pułtusku i wypożyczalni kajaków KEJA. Matka trójki dzieci i babcia trojga wnucząt. Szczęśliwa mężatka od 43 lat. Pasjonatka żeglarstwa i kajakarstwa.
 7. Danuta Tyszkiewicz
  Emerytowana nauczycielka. Wykształcenie wyższe pedagogiczne. Wieloletni dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Przemiarowie.Członkini Światowego Związku Żołnierzy AK, Oddział Pułtusk.
 8. Paulina Andrzejewska
  38 lat, zajmuje się importem i eksportem w firmie z branży mleczarskiej. Wykształcenie wyższe, technolog żywności, absolwentka SGGW. Mama dwójki dzieci, mężatka.
 9. Michał Mitkowski
  40 lat, nauczyciel języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku. Wykształcenie wyższe, absolwent anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Żonaty, ojciec jednego syna. Rodowity Pułtuszczanin.

OKRĘG Nr 3

 1. Mariusz Osica
  Radny Rady Miejskiej VII i VIII kadencji. Nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku. Absolwent AWF w Warszawie i Kolegium Nauczycielskiego w Ciechanowie oraz certyfikowany manager, absolwent studiów Executive MBA. Założyciel i trener klubu pływackiego UKS Posejdon. Żonaty, dwójka dzieci.
 2. Ireneusz Purgacz
  Adwokat, prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką. Wieloletni działacz społeczny i samorządowy. Przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku.
 3. Michał Sebastian Górecki
  Radny Rady Miejskiej VIII kadencji. Wieloletni pracownik administracji publicznej. Społecznik. Wykształcenie wyższe administracyjne. Żonaty, dwoje dzieci.
 4. Stanisław Zaremba
  Wieloletni radny Rady Miejskiej w Pułtusku. Były pracownik samorządowy z bogatym doświadczeniem w sferze pomocy społecznej, profilaktyki i oświaty. Wykształcenie wyższe techniczne oraz w zakresie Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego. Żonaty, troje dzieci.
 5. Żaneta Hermanowska
  Pracownik Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Wykształcenie wyższe administracyjne. Wieloletnie doświadczenie w pracy w samorządzie gminnym. Mężatka, matka dwóch synów.
 6. Małgorzata Grąbczewska
  Wieloletni pracownik Domu Polonii w Pułtusku na stanowisku kierownik Działu Marketingu i Obsługi Imprez. Doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych i realizacji projektów kulturalnych. Wdowa. Dwoje dzieci.
 7. Dorota Wałowska
  Pracownik obsługi sklepu. Wykształcenie wyższe na kierunku doradztwo zawodowe i polityka socjalna. Mężatka, matka trójki dzieci.
 8. Agnieszka Jasińska
  Nauczyciel z wieloletnim stażem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Pułtusku. Pasjonatka historii. Szczęśliwa żona i mama dorosłego syna.
 9. Mariusz Osiński
  Pracownik administracji publicznej. Wykształcenie wyższe ekonomiczne – zarządzanie przedsiębiorstwem oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. 49 lat, żonaty, dwoje dzieci.
  /Janina Czerwińska/
354 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kino Łochów Marzec 2024

Zamknij