ggg

Prestiżowa nagroda dla Gminy Tłuszcz

Zastępca Burmistrza Waldemar Banaszek wraz z Radnym i Sołtysem Włodzimierzem Romańskim 22 września 2021r. odebrali na Zamku Królewskim w Warszawie wyjątkową nagrodę. Jest to wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXIw.”.

Podczas XXV jubileuszowej gali zaszczytna statuetka została wręczona Gminie Tłuszcz za adaptację budynku dworca kolejowego na Bibliotekę w Jarzębiej Łące.
– Tę nagrodę dedykuję wszystkim, którzy przyczynili się do modernizacji budynku w Jarzębiej Łące. Wasza staranność, pomysłowość i pracowitość są nieocenionym wkładem, jaki włożyliście w uratowanie 100- letniej historii tego miejsca. Bardzo się cieszę, że zostaliśmy docenieni przez ekspertów z branży architektonicznej i budowlanej. Dla całej tłuszczańskiej społeczności jest to ogromny powód do satysfakcji, radości i dumy- powiedział Zastępca Burmistrza Waldemar Banaszek.
Do konkursu zgłoszono ponad 450 obiektów z całej Polski w
17 kategoriach, m.in. obiekty mieszkalne, obiekty użyteczności publicznej czy obiekty szkolnictwa. Konkursowi patronują Ministerstwa, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Marszałkowie Województw oraz najważniejsze instytucje techniczne i naukowe. W Jury zasiadają eksperci z branży budowlanej, którzy zwizytowali zarówno Bibliotekę w Jarzębiej Łące, jak i inne obiekty, które dostały się do finału.
– Serdecznie dziękuję mieszkańcom Gminy Tłuszcz, którzy czynnie brali udział w głosowaniu internetowym. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które były zaangażowane w modernizację, ale niech każda z nich wie, że przyczyniła się do stworzenia miejsca, o jakim marzyli mieszkańcy Jarzębiej Łąki. Bardzo się cieszę, że mimo kompleksowej przemianie udało się zachować pierwotny charakter tego miejsca – Radny Włodzimierz Romański.

/Info Gmina Tłuszcz/

288 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida

W miniony piątek, 24 września 2021 r. w związku z przypadającą w tym dniu 200. rocznicą urodzin Cypriana Kamila Norwida...

Zamknij