ggg ggg ggg ggg

Premier Beata Szydło uczestniczyła w składaniu wniosku wielodzietnej rodziny z gminy Zatory

W piątek 1 kwietnia 2016 r., w dzień inauguracji programu „Rodzina 500 plus”, Premier polskiego rządu Beata Szydło odwiedziła jedną z rodzin z powiatu pułtuskiego i towarzyszyła jej podczas składania wniosku o świadczenie w Urzędzie Gminy Zatory.

img_5107

Pani Premier przybyła specjalnym „500 busem”, a swoją wizytę w powiecie pułtuskim rozpoczęła od odwiedzin w gospodarstwie rolnym Beaty i Marcina Królów ze wsi Mystkówiec – Szczucin. Pan Marcin Król jest sołtysem wsi i wraz z rodziną uczestniczył w spocie telewizyjnym reklamującym Program „Rodzina 500+”. W spotkaniu uczestniczyli również minister Henryk Kowalczyk, minister Elżbieta Rafalska i wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Cała rodzina wraz z Szefową Rządu Beatą Szydło udała się następnie do siedziby Urzędu Gminy w Zatorach, gdzie został złożony wniosek przez rodzinę ze wsi Mystkówiec – Szczucin w ramach programu Rodzina 500 +. Tam w obecności znakomitych gości i premier Beaty Szydło został wypełniony i złożony wniosek o wypłatę świadczenia inaugurujący ogólnopolską kampanię wspierania rodzin – wyjątkowo potrzebny i oczekiwany program szczególnie przez rodziny wielodzietne.
„Chcemy, żeby każda rodzina czuła się w Polsce bezpiecznie; by miała poczucie, że państwo ją wspiera na różne sposoby” – powiedziała w Zatorach premier Beata Szydło. Podkreślała, że program Rodzina 500+ daje nie tylko wsparcie finansowe, ale ma również wymiar związany z poczuciem godności i zapewnieniem spokoju o przyszłość. Mam nadzieję, że polskich rodzin i dzieci będzie jeszcze więcej – powiedziała. Premier zachęcała do składania wniosków o świadczenia w wyznaczonych miejscach (np. w urzędach gmin, ośrodkach pomocy społecznej) i przez internet. Można korzystać także z informacji, jakie przekazują wolontariusze jeżdżący busami 500+.
Minister Rodziny Elżbieta Rafalska poinformowała, że zostały już wydane pierwsze decyzje o przyznaniu świadczenia.
– „Wiem, że część wojewodów przekazała już środki na wypłatę – bo program został uruchomiony dzisiaj i dopiero dzisiaj mogły być środki uruchomione – więc sądzę, że te pieniądze mogą na kontach, niektórych osób znaleźć się nawet w najbliższych dniach” – mówiła. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci.
/oprac. J.Cz./
/foto Anita Wojtczak/

3 180 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mazur 2016 za nami

Od lat Wieliszew zespołami tanecznymi słynie na całą Polskę i na Europę.  W miniony weekend  35 par z 29 ośrodków...

Zamknij