ggg ggg ggg ggg

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło kampanię wyborczą

16 października 2014 r. w restauracji „Ratuszowa” w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się powiatowa inauguracja kampanii wyborczej PiS.

Na spotkanie przybyli kandydaci na radnych miasta i powiatu, władze Prawa i Sprawiedliwości na czele z szefem powiatowych struktur partii wicestarostą Jerzy Bauerem oraz goście tj. poseł Arkadiusz Czartoryski, senator Robert Mamątow. Niezwykle wyczerpująco na temat polityki, państwa, obecnego rządu mówił poseł Arkadiusz Czartoryski. Zwracał uwagę jak ważne jest zaangażowanie w te wybory: „Czy to niewystarczające argumenty, żeby nie postarać się, przysłużyć bez względu na to czy jesteśmy piersi, trzeci, czy siódmi na liście, aby odsunąć tą władzę od rządów?” – zwracał się do kandydatów. Poddał również analizie sytuację, w jakiej znajduje się Polska i Polacy oraz jakie fatalne skutki niosą działania dziś wprowadzane przez władze.
Hasło kampanii, to „Zgoda – Rozwój – Praca”, które to słowa nieco później w prezentacji rozwinął kandydat na burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer. Oprócz prezentacji swojego dorobku życiowego omówił działania związane z zapewnieniem mieszkańcom zgodnej współpracy, Zgoda zaś ma prowadzić do rozwoju. Kandydat zapewniał, że będzie szukał dróg porozumienia. „Despotyczne metody rządzenia nie sprawdziły się w Ostrowi Maz.” – mówił analizując sytuację w samorządzie miejskim i styl rządzenia reprezentowany przez obecnego włodarza miastem. Cztery lata sporów w samorządzie spowalnia rozwój, podważa autorytet władzy i zniechęca mieszkańców do angażowania się w życie społeczne.
Padły też ciekawe propozycje były m.in.: Ostrowskie Forum Ekonomiczne, Targi Branży Rolnej, wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego, Rady Sportu, Rady Seniorów, wieloletniego programu budowy ulic i naprawy chodników, zakończenie sporu o ciepłownię ze Spółdzielnią Mieszkaniową, koncepcja domu kultury z wielk salą widowiskową, powstania bieżni tartanowej na stadionie przy Warchalskiego. Ogólniejsze i niezmierne ważne wg kandydata na burmistrza, ale też jako kandydującego do rady powiatu, Jerzego Bauera jest doprowadzenie do szybkiej realizacji drugiej nitki drogi S8 i budowy Via Baltica oraz remontu drogi wojewódzkiej biegnącej przez miasto w kierunku Ostrołęki. „Wszystko ma służyć pracy – Sama do nas nie przyjdzie” – puentował Jerzy Bauer swój program wyborczy. Podczas konwencji zaprezentowali się kandydaci PiS. 21 kandydatów ubiegać się będzie o zostanie radnych we wszystkich okręgach, 38 kandydatów startuje do rady powiatu w 4 okręgach, kandydatem na burmistrza jest Jerzy Bauer, kandydatem na wójta w Małkini – Marek Kubaszewski, a na wójta w Zarębach Kościelnych – Urszula Wołosiewicz. Partia wystawia jednego kandydata do sejmiku wojewódzkiego, którym jest Krzysztof Winiarski – prezes ZGKiM w Małkini.
/Janina Czerwińska/

dscf1627 dscf1630 dscf1634 dscf1636 dscf1637 dscf1616 dscf1617 dscf1618 dscf1619 dscf1620 dscf1621 dscf1623 dscf1624 dscf1614 dscf1615

2 513 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wywiad z burmistrzem Łochowa Marianem Dzięciołem

20 ulic w Łochowie, 20 km dróg asfaltowych w gminie, oczyszczalnia, 50 km sieci kanalizacyjnej, 1000 przyłączy, nowa hala sportowa...

Zamknij