ggg ggg ggg

Pracowite lato w Gminie Tłuszcz

Wywiad z burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem

Witamy burmistrza. Chcielibyśmy porozmawiać  o bieżących sprawach, sprawach ciekawych, o sprawach różnych. Jakich Panie burmistrzu?

 

fot1Mimo tego, że mamy sezon ogórkowy, to prace w gminie trwają. Mogę poopowiadać troszeczkę co się tak naprawdę dzieje w gminie pod względem inwestycyjnym

Budujemy w Jasienicy ul. Wołomińską. W chwili obecnej został wykonywany wodociąg i trwają prace przy przenoszeniu kabla światłowodowego i po przełożeniu mediów, przystąpimy do budowy tej ulicy. Jeśli chodzi o Jasienicę z takich poważnych rzeczy to jest jeszcze budowa wodociągu. Tutaj musieliśmy unieważnić przetarg, ponieważ złożone oferty były zbyt wysokie i został on ogłoszony po raz kolejny Mam nadzieję, że tym razem, wystarczy tych środków i będą firmy zainteresowanye wykonaniem tego wodociągu i będziemy mogli to zadanie zrealizować.

W Tłuszczu trwają prace przy budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na Osiedlu Norwida. Prace zostały rozpoczęte wzdłuż ulicy Mazowieckiej i ulicach prostopadłych do niej. Powoli posuwają się one do przodu. Trwają prace przy przebudowie ulicy Kościelnej. Została już wykonana kanalizacja sanitarna. W chwili obecnej trwają prace w tej części rozkopanej przy ułożeniu kanalizacji deszczowej. No niestety, ta pogoda, która tego lata nie tylko dokucza wypoczywającym, ale również naszym wykonawcom powoduje, że te prace mają w chwili obecnej, delikatne opóźnienia. Ale liczę, że zostaną wykonane w terminie.

W Postoliskach we współpracy ze starostwem powiatowym została rozpoczęta budowa ronda i przebudowa skrzyżowania. Tam te prace zostały rozpoczęte w ubiegłym tygodniu. No i jeszcze potrwają.

Jeżeli chodzi o miejscowość Jarzębia Łąka – o tym wcześniej rozmawialiśmy z panią redaktor, to trwają prace związane z przeniesieniem i przygotowaniem placu zabaw. Tutaj w tych pracach uczestniczyli mieszkańcy wraz z Panem Sołtysem. Bardzo ciężko pracują dla dobra wspólnego i w tym miejscu chciałbym im bardzo serdecznie podziękowań.

Jako gmina złożyliśmy wniosek do programu Biblioteka Plus i liczymy na to, że tym razem otrzymamy… Został ten wniosek poprawiony i jeśli zostanie lepiej oceniony niż poprzednio, otrzymamy dofinansowanie. Będziemy mogli dawny budynek stacji w Jarzębiej Łące wyremontować i mieszkańcy będą mogli z niego korzystać, jako ze świetlicy wiejskiej i oczywiście biblioteki.
Dziękujemy.

Z burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem rozmawiała
Janina Czerwińska.

 

2 639 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wraz z wójtem Pawłem Kownackim przebiegli 63 kilometry, by uczcić 63 dni chwały!

To była wyjątkowa manifestacja nie tylko patriotyzmu, ale i silnej woli. W ubiegłą niedzielę, 30 lipca w Wieliszewie, odbyła się...

Zamknij