ggg ggg ggg ggg

Poznaliśmy Laureatów VI edycji Konkursu „Odpowiedzialni Społecznie”

Za nami szósta edycja dorocznego Konkursu „Odpowiedzialni Społecznie”, organizowanego przez Powiatowe Centrum Integracji Społecznej oraz Starostę Legionowskiego. Uroczyste wręczenie nagród laureatom edycji 2022, odbyło się w ostatni poniedziałek stycznia, podczas 48. Sesji Rady Powiatu Legionowskiego.

Konkurs „Odpowiedzialni Społecznie” to wspólna inicjatywa Starosty Legionowskiego oraz Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie.
Konkurs adresowany jest do pracodawców, firm i instytucji prowadzących działalność na terenie Powiatu Legionowskiego, którzy w swojej pracy kierują się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, uwzględniają interesy społeczne, dobro środowiska, budują relacje ze swoimi pracownikami, a także z lokalną społecznością.
Inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości na temat biznesu odpowiedzialnego społecznie, a tytuł przyznawany jest firmom, instytucjom oraz ich pracownikom, którzy swoją postawą do tego się przyczyniają.
– Idea odpowiedzialności społecznej biznesu, którą przekładamy na odpowiedzialność społeczną w każdej dziedzinie życia, jest myślą przewodnią organizowanego przez nas konkursu. Cieszy fakt, że grono odpowiedzialnych rośnie. Poprzez konkurs chcemy promować takie wartości, pokazywać dobre praktyki podejmowane przez laureatów konkursu oraz w symboliczny sposób, jakim jest nadanie tytułu, podziękować firmom, instytucjom i osobom za podejmowane na rzecz społecznej odpowiedzialności działania – wyjaśnia dyrektor PCIS Dorota Wróbel-Górecka.
W poniedziałek, 30 stycznia odbyła się XLVIII Sesja Rady Powiatu Legionowskiego, podczas której nastąpiła ceremonia wręczenia nagród laureatom VI edycji Konkursu „Odpowiedzialni Społecznie”.
W kategorii Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie nagrodzono dwie legionowskie firmy: LOPI Anuszkiewicz i Trzecińscy sp. j., a także Koperfam sp. z o.o. W kategorii Instytucja Odpowiedzialna Społecznie nagrodę otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich „Kałuszyńskie Smaki” w Kałuszynie, zaś wyróżnienia przyznane zostały: Fundacji Emanio Arcus oraz Fundacji eBiznes Club.
Osobowościami Odpowiedzialnymi Społecznie 2022 wybrano: p. Jadwigę Jackowską, p. Sławomira Jackowskiego, p. Mieczysława Berdowskiego, p. Mariannę Berdowską oraz p. Janusza Dłużniewskiego.
Wręczenia statuetek i dyplomów laureatom dokonał Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Leszkiem Smuniewskim, radną Rady Powiatu Anną Gajewską oraz dyrektor PCIS Dorotą Wróbel-Górecką.
– Już po raz szósty wyróżniliśmy firmy, które swoją działalność prowadzą nie tylko w oparciu o zysk finansowy, ale z uwagą i troską o drugiego człowieka oraz instytucję i osoby aktywnie zaangażowane we wcielanie w życie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej. Nagradzamy i promujemy osoby, które swoją postawą i zachowaniem czynią wiele dobrego, zasługują na szacunek i naśladowanie, pomagając innym. To bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie – podkreślił Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki składając wszystkim laureatom serdeczne gratulacje i podziękowania.
Cieszy fakt, że społeczność Powiatu Legionowskiego może poszczycić się tak wieloma przedstawicielami, którzy z wielką uwagą i troską wcielają w życie szeroko pojętą odpowiedzialność społeczną. Wszystkim „Odpowiedzialnym Społecznie 2022” gratulujemy!
/opr. KW;
źródło: Powiat Legionowski/

429 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste obchody jubileuszu 550-lecia Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie

W ubiegłą niedzielę, 5 lutego odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 550-lecia Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie z udziałem Nuncjusza Apostolskiego...

Zamknij